Leyla Lydia Tuğutlu Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Leyla Lydia Tuğutlu, Türkiye’nin genç ve başarılı oyuncularından biridir. Başarılı projelerde yer alan Tuğutlu, hem yeteneği hem de doğal güzelliğiyle dikkat çeker. İşte Leyla Lydia Tuğutlu hakkında merak edilenler.


Kısaca Hayatı (Biyografi)

Leyla Lydia Tuğutlu, 29 Ekim 1989’da Almanya’nın Berlin şehrinde Pazar günü doğdu. Türk bir baba ve Alman bir annenin kızı olan Tuğutlu, çocukluğunun bir kısmını Türkiye’de geçirdi. İlkokula Türkiye’de başlayan Tuğutlu, müziğe olan ilgisi nedeniyle piyano dersleri almaya başladı ve yarı zamanlı olarak konservatuvara devam etti. Beş yıl boyunca müzik ve keman dersleri alarak bu alanda kendini geliştirdi. Eğitimine Behiye Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi’nde devam eden Tuğutlu, liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitimine İstanbul Üniversitesi’nde Alman Dili ve Edebiyatı bölümünde başladı. Bu süreçte konservatuvarı bırakarak modellik ve fotomodellik kariyerine odaklandı.

Tuğutlu’nun oyunculuk kariyeri, televizyon dizisi “Es-Es”te İrem karakterini canlandırmasıyla başladı. Ardından atv’de yayımlanan “Karadayı” dizisinde Kenan İmirzalıoğlu’nun kardeşi Songül karakterini canlandırarak geniş bir izleyici kitlesi tarafından tanındı. Başarılı oyunculuğu ile dikkat çeken Tuğutlu, “Kiralık Aşk” dizisinde İz karakterine hayat verdi. Sinema dünyasında ise “Delibal” filminde Çağatay Ulusoy ile başrolü paylaştı. “Tatlı İntikam” dizisinde Pelin karakterini canlandıran Tuğutlu, Kerem Bürsin ile başrolü paylaştığı “Bu Şehir Arkandan Gelecek” dizisinde Derin karakteri ile izleyici karşısına çıktı. 2018-2019 yılları arasında yayımlanan “Kızım” dizisinde Candan karakteri ile başrol oynadı.

Leyla Lydia Tuğutlu, modellik kariyerinde de önemli başarılara imza attı. 2008 yılında Miss Turkey Güzellik Yarışması’nda birinci olarak tacını aldı ve Türkiye’nin en güzel kızı seçildi. Paris Hilton’un jüri üyesi olduğu yarışmada büyük beğeni toplayan Tuğutlu, aynı yıl Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde düzenlenen Miss World yarışmasında Türkiye’yi temsil etti. 2005 yılında Best Model of Turkey yarışmasında “Best Promising” ödülünü kazanarak dikkatleri üzerine çeken Tuğutlu, 2006 yılında Çin’de yapılan Miss Tourism Queen International yarışmasında “Princess” ödülüne layık görüldü. 2007 yılında Fashion TV Moda Ödülleri’nde “Gelecek Vadeden Model” seçilerek modellik kariyerinde önemli bir adım attı.

Tuğutlu, kariyerine oyunculuk ve modellik dışında müzik alanında da devam etti. Piyano ve keman çalmayı bilen Tuğutlu, bu yeteneklerini profesyonel hayatında da sergilemiştir. Türkçe, İngilizce ve Almanca dillerinde akıcı bir şekilde konuşabilen Tuğutlu, çok yönlü yetenekleri ve başarısıyla genç nesillere ilham vermeye devam ediyor. Hem sahne performansları hem de sosyal sorumluluk projeleri ile adından sıkça söz ettiren Leyla Lydia Tuğutlu, kariyerinde daha birçok başarıya imza atacak gibi görünüyor.

Leyla Lydia Tuğutlu’nun fiziksel özellikleri ise şu şekildedir: 1,75 m boyunda, 57 kilogram ağırlığında, kahverengi gözlü ve kahverengi saçlıdır. Güneş burcu Akrep’tir.

 


 

Adı Soyadı Leyla Lydia Tuğutlu
Tam Adı Leyla Lydia Tuğutlu
Doğum Yeri/Nereli Berlin / Almanya
Doğum Tarihi/Yılı 29 Ekim 1989
Yaşı/Kaç Yaşında 35 yaşında
Boyu/Boyu Kaç 1.75 metre
Kilosu/Kaç Kilo 57 kilogram
Göz Rengi Kahverengi
Saç Rengi Kahverengi
Güneş Burcu Akrep
Eğitim İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı
Ayakkabı Numarası 39
Ailesi Babası: Harun Tuğutlu
Mesleği Oyuncu

Adı Soyadı

Leyla Lydia Tuğutlu

Tam Adı

Leyla Lydia Tuğutlu

Doğum Yeri/Nereli

Berlin / Almanya

Doğum Tarihi/Yılı

29 Ekim 1989

Yaşı/Kaç Yaşında

35 yaşında

Boyu/Boyu Kaç

1.75 metre

Kilosu/Kaç Kilo

57 kilogram

Göz Rengi

Kahverengi

Saç Rengi

Kahverengi

Güneş Burcu

Akrep

Eğitim

İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı

Ayakkabı Numarası

39

Ailesi

Babası: Harun Tuğutlu

Mesleği

Oyuncu

Yorum yapın

infopaylasim.com Kedi isimleri/