Angelina Jolie Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Merhaba sevgili okurlar! Bu yazımızda dünyaca ünlü oyuncu Angelina Jolie’nin boyu, nereli olduğu, kaç kilo olduğu, biyografisi ve sevgilisi hakkında merak edilen tüm detayları ele alacağız. Angelina Jolie, Hollywood’un en tanınmış yüzlerinden biri olarak kariyerine devam ediyor. Gelin, onun hakkında daha fazla bilgi edinelim.

Angelina Jolie: Bir Efsanenin Biyografisi

Brad Pitt Biyografi başlığı altında, Angelina Jolie’nin hayat hikayesine yakından bakalım. Los Angeles, Kaliforniya’da dünyaya gelen Angelina, ünlü oyuncu Jon Voight’un kızıdır. Henüz küçük yaşlarda iken oyunculuk kariyerine adım atan Angelina, ilerleyen yıllarda birçok unutulmaz rolle sinema dünyasının en tanınmış yıldızlarından biri haline geldi. Aynı zamanda insani haklar aktivisti olarak da tanınan Jolie, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin iyi niyet elçisidir.


Ad Soyad Angelina Jolie Voight
Tam Adı Angelina Jolie Voight
Doğum Yeri/Nereli Los Angeles, Kaliforniya
Doğum Tarihi/Yılı 4 Haziran 1975
Yaşı/Kaç Yaşında 48 yaşında
Boyu/Boyu Kaç 1.69 metre
Kilosu/Kaç Kilo Yaklaşık 55 kilogram
Göz Rengi Yeşil
Saç Rengi Kahverengi
Güneş Burcu İkizler
Eşi/Sevgilisi
 • Brad Pitt (e. 2014–2019)
 • Billy Bob Thornton (e. 2000–2003)
 • Jonny Lee Miller (e. 1996–2000)
Eğitim Lee Strasberg Tiyatro ve Film Enstitüsü
Serveti/Kazancı Yaklaşık 120 milyon dolar
Ailesi Jon Voight (baba), Marcheline Bertrand (anne)
Ayakkabı Numarası Tahmini olarak 38
Çocukları Maddox, Pax, Zahara, Shiloh, Knox, Vivienne
Mesleği Oyuncu, yönetmen, senarist, insani haklar aktivisti

Angelina Jolie Nereli?

Brad Pitt Nereli sorusunun yanıtını merak edenler için, Angelina Jolie aslen Los Angeles, Kaliforniya doğumludur. Bu nedenle Amerikalıdır. Ancak dünya çapında farklı yerlerde film çekimleri ve yardım çalışmaları nedeniyle sık sık seyahat etmektedir.

Angelina Jolie Kaç Kilo?

Brad Pitt Kaç Kilo sorusuyla ilgilenenler için, Angelina Jolie’nin yaklaşık 55 kilogram olduğu tahmin edilmektedir. Oyuncunun sağlıklı yaşam tarzına verdiği önem ve düzenli egzersiz programı bu konuda etkili olmaktadır.

Angelina Jolie’nin Sevgilisi Kim?

Brad Pitt Sevgilisi hakkında maalesef elimizde net bir bilgi bulunmamaktadır. Angelina Jolie’nin romantik ilişkileri hakkında sık sık medyada spekülasyonlar olsa da, oyuncunun ilişki durumu hakkında resmi bir açıklama yapılmamıştır.

? Soru Cevap

 1. Soru: Angelina Jolie hangi tür filmlerde başarılıdır? Cevap: Angelina Jolie, aksiyon, macera ve dram türündeki filmlerde başarılı performanslar sergilemiştir. Özellikle “Tomb Raider” serisi ve “Malefiz” gibi yapımlarda izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.
 2. Soru: Angelina Jolie’nin kaç çocuğu var? Cevap: Angelina Jolie’nin altı çocuğu bulunmaktadır. Maddox, Pax, Zahara, Shiloh, Knox ve Vivienne adlarını taşıyan bu çocuklar farklı ülkelerden evlat edinilmiştir.
 3. Soru: Angelina Jolie hangi insani haklar çalışmalarına katılmıştır? Cevap: Angelina Jolie, özellikle mültecilerin ve kadınların haklarına yönelik çeşitli insani yardım ve farkındalık projelerine destek vermektedir. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ile yakın çalışmaktadır.
 4. Soru: Angelina Jolie’nin saç ve göz rengi nedir? Cevap: Angelina Jolie’nin saç rengi kahverengi, göz rengi ise yeşildir.
 5. Soru: Angelina Jolie hangi okuldan mezun olmuştur? Cevap: Angelina Jolie, oyunculuk eğitimi almak için Lee Strasberg Tiyatro ve Film Enstitüsü’ne gitmiştir.
 6. Soru: Angelina Jolie’nin serveti ne kadar? Cevap: Angelina Jolie’nin tahmini serveti 120 milyon dolar civarındadır.
 7. Soru: Angelina Jolie hangi burçtadır? Cevap: Angelina Jolie, İkizler burcudur.
 8. Soru: Angelina Jolie hangi filmlerde yönetmenlik yapmıştır? Cevap: Angelina Jolie, “Unbroken” ve “First They Killed My Father” gibi filmlerde yönetmenlik yapmıştır.
 9. Soru: Angelina Jolie’nin ailesi kimlerden oluşmaktadır? Cevap: Angelina Jolie’nin baba tarafından oyuncu Jon Voight, anne tarafından ise Marcheline Bertrand ailesine aittir.
 10. Soru: Angelina Jolie’nin en ünlü rolü hangisidir? Cevap: Angelina Jolie’nin “Tomb Raider” serisinde canlandırdığı Lara Croft karakteri en ünlü rollerinden biridir.

Angelina Jolie, sadece başarılı bir oyuncu değil, aynı zamanda insani haklar alanında duyarlılığı ve yardımseverliği ile de tanınan bir isimdir. Oyunculuğundaki başarısı ve dünya genelindeki etkisiyle, Angelina Jolie sinema dünyasında ve insani çalışmalarda unutulmaz bir iz bırakmaya devam ediyor. Umarız bu yazı, sizlere onun hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri sunma konusunda yardımcı olmuştur.

Yorum yapın

infopaylasim.com Kedi isimleri/