Zeynep Kankonde Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Türk televizyonlarında yer alan yabancı kökenli oyuncular arasında en dikkat çekeni belki de Zeynep Kankonde’dir. Farklı bir hava katan bu başarılı oyuncu, boyu, güzelliği ve yeteneğiyle ekranların aranan yüzlerinden biri haline geldi. Peki, Zeynep Kankonde kimdir, nerelidir ve kariyeri nasıl şekillendi? İşte detaylar…

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Zeynep Kankonde, 3 Mart 1980 yılında Eskişehir’de doğdu. İlkokul eğitiminin ardından Türkiye’de ortaokul ve liseyi tamamladı. Lise yıllarında tiyatro ile tanışan Zeynep, bu alana olan ilgisini keşfetti. Üniversite eğitimi için İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı tercih eden Kankonde, burada aldığı eğitimle oyunculuk yeteneğini daha da geliştirdi.

Konservatuvar yıllarında birçok sahne performansında yer aldı. Mezuniyetinin ardından birçok dizi ve film projesinde görev aldı. İlk olarak küçük rollerde gördüğümüz Zeynep, zamanla ana karakter olarak projelerde yer almaya başladı. Oyunculuğun yanı sıra model olarak da tanınan Kankonde, birçok reklam kampanyasında ve defilede yer aldı.

Farklı bir kültürden gelip Türk televizyonlarında bu denli başarılı olması, onu genç oyuncular için bir ilham kaynağı haline getirdi.

 Özel Hayatı ve İlginç Bilgiler

Zeynep Kankonde, oyunculuk dışında farklı kültürlerle ilgilenmeye büyük bir ilgi duyuyor. Seyahat etmeyi seven Kankonde, gittiği ülkelerin kültürlerini yakından tanımak için uzun süreli seyahatler planlıyor. Aynı zamanda iyi bir yemek tutkunu olan Zeynep, farklı mutfaklardan lezzetler denemeyi çok seviyor.

 

Adı Soaydı Zeynep Kankonde
Tam Adı Zeynep Kankonde
Doğum Yeri/Nereli Eskişehir / Türkiye
Doğum Tarihi/Yılı 3 Mart 1980
Yaşı/Kaç Yaşında 44 yaşında
Boyu/Boyu Kaç 1.53 metre
Kilosu/Kaç Kilo 54 kilogram
Göz Rengi Kahverengi
Saç Rengi Siyah
Güneş Burcu Kova
Eşi Christian Kankonde (e. 2004–2015)
Eğitim İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı
Çocukları Emma Kankonde
Ayakkabı Numarası 39
Mesleği Oyuncu

Tam Adı

Zeynep Kankonde

Doğum Yeri/Nereli

Eskişehir

Doğum Tarihi/Yılı

3 Mart 1980

Yaşı/Kaç Yaşında

44 yaşında

Boyu/Boyu Kaç

1.53 metre

Kilosu/Kaç Kilo

54 kilogram

Göz Rengi

Kahverengi

Saç Rengi

Siyah

Güneş Burcu

Kova

Eşi

Christian Kankonde (e. 2004–2015)

Eğitim

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı

Çocukları

Emma Kankonde

Ayakkabı Numarası

39

Mesleği

Oyuncu

Yorum yapın

petinya.net