Haluk Piyes Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Haluk Piyes, 1.78 metre boyu ve etkileyici oyunculuk yetenekleriyle Türk televizyon ve sinema dünyasında adından sıkça söz ettiren bir isim. Farklı projelerdeki başarılı performanslarıyla geniş bir hayran kitlesine sahip olan Piyes, oyunculuk kariyeri boyunca birçok ödüle layık görülmüştür. Peki, Haluk Piyes kimdir? İşte merak edilen detaylar:

? Özellik ❓Bilgi
Tam Adı ? Haluk Piyes
Doğum Yeri ?️ Köln, Almanya
Doğum Tarihi ? 23 Mart 1975
Yaşı ? 48 yaşında (2023 itibariyle)
Boyu ? 1.78 metre
Kilosu ⚖️ Tahmini 75 kilogram
Göz Rengi ?️ Kahverengi
Saç Rengi ?‍♂️ Siyah
Güneş Burcu ♈ Koç
Eğitim ? İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı
Mesleği ? Oyuncu
Medeni Durumu ❓ Evli
Ayakkabı Numarası ? 42

Biyografi ?

Haluk Piyes 30 Mart 1975’de Türkiye’den Almanya’ya çalışmak için giden bir ailenin çocuğu olarak Köln’de doğdu. Okula başladıktan sonra öğretmeninin desteğiyle tiyatroya adım attı. Üniversitede hukuk üzerine öğrenim gördüğü sırada oyunculuk eğitimleri de aldı. Oyunculuğa ilk olarak Buket Alakuş’un yazıp yönettiği ”Roys Welten” isimli kısa filmde rol alarak başladı.

2000 yılında ”Kanak Attack” adlı bir başka Alman yapımı televizyon dizisinde oynadı. Canlandırdığı Ertan karakteri büyük ilgi görse de dizi 13 bölüm yayınladıktan sonra ekranlara veda etti. Türkiye’ye geldikten sonra Muck, Firuze ve Pusat gibi popüler dizilerde oynayarak kısa sürede büyük hayran kitlesine ulaştı. Almanya’da telaffuzu daha kolay olduğu için Luk Piyes olarak tanınan Haluk Piyes, 2009 yılında gösterime giren ”Kanımdaki Barut” filminin yönetmenliğini de yaptı.

Özel Hayatı ve İlginç Bilgiler ?

Piyes, hem Almanya’da hem de Türkiye’de oldukça tanınan bir isimdir. Özel hayatını genellikle gizli tutmayı tercih etse de, sosyal medya üzerinden hayranlarıyla sıkça etkileşimde bulunmaktadır.

Soru Cevap ❓

  1. Haluk Piyes nerelidir?
    • Haluk Piyes, Köln, Almanya doğumludur.
  2. Hangi eğitimi almıştır?
    • İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda oyunculuk eğitimi almıştır.
  3. Haluk Piyes kaç yaşındadır?
    • 2023 itibariyle 48 yaşındadır.

Haluk Piyes, oyunculuk kariyeri boyunca sunduğu başarılı performanslarla hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada tanınan bir isim olmuştur. Etkileyici oyunculuk yeteneği ve benzersiz tarzıyla sektördeki yerini sağlamlaştırmıştır. ?

Yorum yapın

Kedi isimleri