Yunus Mallı Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Yunus Mallı, Türk futbolunun yetiştirdiği başarılı orta saha oyuncularından biridir. Almanya doğumlu olan Mallı, futbol yetenekleriyle olduğu kadar karakteriyle de futbol severlerin takdirini kazanmıştır. Peki, Yunus Mallı’nın boyu kaç? Aşağıda Yunus Mallı hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız.

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Yunus Mallı, 24 Şubat 1992’de Almanya’nın Kassel şehrinde doğdu. Futbola genç yaşta başladı ve yetenekleriyle hızla dikkat çekti. Almanya’nın genç takımlarında forma giydikten sonra Türkiye U21 ve A Milli Takımı’nda da görev aldı.

Futbolculuk kariyerine Almanya’da başlayan Mallı, Mainz 05, Wolfsburg gibi Bundesliga ekiplerinde forma giydi. Teknik kapasitesi, pas yüzdesi ve oyun görüşüyle ön plana çıkan Mallı, orta saha oyuncusu olarak birçok takımın transfer listesinde yer aldı. Kariyerinin bir dönemini Süper Lig’de sürdüren Mallı, Türkiye’ye de katkıda bulunmuştur.

 

Adı Soyadı Yunus Mallı
Tam Adı Yunus Mallı
Doğum Yeri/Nereli Kassel, Almanya
Doğum Tarihi/Yılı 24 Şubat 1992
Yaşı/Kaç Yaşında 32 yaşında
Boyu/Boyu Kaç 1.82 m
Kilosu/Kaç Kilo 78 kg
Göz Rengi Kahverengi
Saç Rengi Siyah
Güneş Burcu Balık
Eşi Hatice Çavuşoğlu (e. 2015)
Mesleği Futbolcu

Tam Adı

Yunus Mallı

Doğum Yeri/Nereli

Kassel, Almanya

Doğum Tarihi/Yılı

24 Şubat 1992

Yaşı/Kaç Yaşında

32 yaşında

Boyu/Boyu Kaç

1.82 m

Kilosu/Kaç Kilo

78 kg

Göz Rengi

Kahverengi

Saç Rengi

Siyah

Güneş Burcu

Balık

Eşi

Hatice Çavuşoğlu (e. 2015)

Mesleği

Futbolcu


Özel Hayatı ve İlginç Bilgiler

Yunus Mallı, özel hayatını medyanın dışında tutmayı tercih eden sporculardan biridir. Ancak futbol kariyeri boyunca hem Almanya’da hem de Türkiye’de sayısız hayır işine imza atmıştır. Futbol dışında, ailesine ve dostlarına vakit ayırmayı seven Mallı, aynı zamanda seyahat etmeyi de oldukça sevdiğini belirtmiştir.

Yorum yapın

infopaylasim.com Kedi isimleri/