Şafak Pekdemir Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Şafak Pekdemir, Türkiye sinemasının son dönemde dikkat çeken isimlerinden biri. Genç yaşına rağmen birçok projede görev almış olan Pekdemir, sinemaseverlerin yakından takip ettiği bir isim haline gelmiştir.


Kısaca Hayatı (Biyografi)

Şafak Pekdemir, 19 Haziran 1988 tarihinde İstanbul’da Pazar günü doğmuştur. Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümünden mezun olan Pekdemir, oyunculuk kariyerine tiyatro ile başlamış ve zamanla televizyon ve sinema dünyasında da kendine sağlam bir yer edinmiştir.

2009 yılında “Tersine Dünya” tiyatrosuyla Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda sahneye çıkan Şafak Pekdemir, 2010 yılında “Savaş ve Barış” tiyatrosunda rol almış ve ardından televizyon dizilerinde boy göstermeye başlamıştır. 2011 yılında “Şüphe” dizisinde Aslı Demircan karakterini canlandırmış ve büyük beğeni toplamıştır. 2012 yılında ise Türkiye’nin sevilen dizilerinden biri olan “Leyla ile Mecnun”da Nisan karakteriyle izleyici karşısına çıkmıştır.

Televizyon kariyerinde “Seksenler”, “Asla Vazgeçmem”, “Yasak Elma” gibi önemli yapımlarda rol almış ve her seferinde başarılı performansıyla dikkat çekmiştir. Sinema kariyerinde de İncir Reçeli 2 filminde Halil Sezai ile başrolü paylaşarak adından söz ettirmiştir.

Şafak Pekdemir’in güneş burcu İkizler’dir. Kendisi 1.73 metre boyunda ve 57 kilogram ağırlığındadır. Kahverengi gözlere ve siyah doğal saç rengine sahiptir. 2017-2018 yılları arasında Burak Mengü ile evli kalmıştır.

 

Adı Soyadı Şafak Pekdemir
Tam Adı Şafak Pekdemir
Doğum Tarihi 19 Haziran 1988
Yaşı 36 yaşında
Sevgilisi/Eşi Burak Mengü (e. 2017–2018)
Güneş Burcu İkizler
Doğum Yeri (Nereli) İstanbul / Türkiye
Göz Rengi Kahverengi
Doğal Saç Rengi Siyah
Kilosu 57 kg
Boyu 1.73 m
Mesleği Oyuncu

Tam Adı

Şafak Pekdemir

Doğum Tarihi

19 Haziran 1988

Yaşı

36 yaşında

Eşi

Burak Mengü (e. 2017–2018)

Güneş Burcu

İkizler

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul, Türkiye

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Siyah

Kilosu

57 kg

Boyu

1.73 m

Mesleği

Oyuncu


 

Yorum yapın

infopaylasim.com Kedi isimleri/