Işıl Yücesoy Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Işıl Yücesoy, yarım asırdan uzun süredir sanat dünyasındaki yerini koruyan ender sanatçılardandır. Sahip olduğu güçlü oyunculuk yeteneği ve karizmasıyla dikkat çeker. Peki, Işıl Yücesoy kimdir, hangi projelerde yer almıştır? İşte Işıl Yücesoy hakkında merak edilenler…

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Işıl Yücesoy, 2 Ekim 1945’te İstanbul’da dünyaya geldi. Genç yaşlarda tiyatro ile tanışan Yücesoy, oyunculuğa adım atarken İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitim aldı. Mezuniyetinin ardından birçok tiyatro oyununda, sinema filmi ve dizide rol aldı.

Kariyerinin başlangıcından itibaren Işıl Yücesoy, sahip olduğu doğal oyunculuk yeteneği ve ses tonuyla dikkat çekti. Türk tiyatro ve sinemasının unutulmaz isimlerinden biri haline geldi. Özellikle 1970’li yıllarda yer aldığı sinema filmleri ve 2000’li yılların başından itibaren rol aldığı televizyon dizileri ile geniş bir hayran kitlesine sahip oldu.

 

Adı Soyadı Işıl Yücesoy
Tam Adı Işıl Yücesoy
Doğum Yeri/Nereli Kırklareli / Türkiye
Doğum Tarihi/Yılı 2 Ekim 1945
Yaşı/Kaç Yaşında 79 yaşında
Boyu/Boyu Kaç 1.66 m
Kilosu/Kaç Kilo 60 kg
Göz Rengi Kahverengi
Saç Rengi Beyaz
Güneş Burcu Terazi
Eşi
Eğitim İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı
Mesleği Oyuncu, seslendirme sanatçısı

Tam Adı

Işıl Yücesoy

Doğum Yeri/Nereli

Kırklareli / Türkiye

Doğum Tarihi/Yılı

2 Ekim 1945

Yaşı/Kaç Yaşında

79 yaşında

Boyu/Boyu Kaç

1.66 m

Kilosu/Kaç Kilo

60 kg

Göz Rengi

Kahverengi

Saç Rengi

Beyaz

Güneş Burcu

Terazi

Eğitim

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı

Mesleği

Oyuncu, seslendirme sanatçısı


Özel Hayatı ve İlginç Bilgiler

Işıl Yücesoy, özel hayatını medyadan uzak tutmayı tercih eden sanatçılardan biridir. Ancak, sanatçı kimliği dışında, onun sıcakkanlı, dürüst ve mütevazı bir kişiliği olduğu bilinir. Aynı zamanda seslendirme sanatçılığı da yapan Yücesoy, birçok animasyon karakterinin Türkçe sesi olmuştur

Işıl Yücesoy, Türk tiyatrosuna, sinemasına ve televizyonuna katkıda bulunan büyük bir sanatçı olarak anılacaktır. Başarılı kariyeri boyunca gösterdiği performanslarla, birçok kişi için ilham kaynağı olmuştur.

Yorum yapın

infopaylasim.com Kedi isimleri/