En Güzel Ombre Modelleri ve Renkleri 2024

Tek renkden sıkılanlar, saçlarında değişiliklik isteyenler insanların sıklıkla aradığı ve yaptırmak istediği bir teknik olan ombre, birbirinden farklı renk ve yoğunluğuna göre çeşitlilik gösterebiliyor. Saçlarınıza uygun ombre renkleri nelerdir, en güzel ombre modelleri bu başlık altında.

Ombre Nedir?

ombre nedir
ombre nedir

Ombre, ismini fransızcadan aldığı “gölge” anlamına gelen, saçlarımıza yaptırdığımız bir çeşit boyama tekniğidir. Ombre işlemi, saçlarımızda mevcut olan rengimizin birkaç ton açığını, uçlarına doğru belirli belirsiz bir şekilde, saç açıcılar ile uygulanan bir saç boyama işlemidir.

Ombre Modelleri

ombre modelleri
ombre modelleri

Saçlarınıza yaptırmak istediğiniz ombre modelleri, saç yapısına, saç uzunluğuna, saçlarınızın ana tonuna ve istediğiniz renge göre farklılık göstermektedir. Sizler için birbirinden güzel ombre modellerini paylaşıyoruz. Paylaştığımız ombre modellerinden, sevdiğiniz ve kendinize uygun gördüğünüz herhangi bir ombre modelini saçlarınız için yaptırabilirsiniz.

Ombre Nasıl Yapılır?

ombre nasil yapilir
ombre nasıl yapılır

Saçlarımıza ombre işlemi çeşitli işlemlerle yapılmaktadır. İşlemin en başından en sonuna kadar eksiksiz ve profesyonel bir şekilde yapılması gerekmektedir. Ombre nasıl yapılır başlangıçtan bitişe kadar sıralayacak olursak:

 1. Ombre işlemi mevcut olan ana tonumuzun üzerine, istediğimiz yoğunluğa göre tutamlara ayrılarak, saç uçlarımıza doğru krepeli bir şekilde aliminyum folyo veya naylonla beraber, saç açıcısı paketlenerek yapılır.
 2. Saçlarımızın uçlarında istediğimiz ombre rengi, istenilen tona kadar açılır. Saçlarımızın mevcut tonuna göre açma işlemi biraz uzun sürebilir.
 3. Açma işlemi bittikten sonra saçlarımıza atılan paketler komple açılarak bol su ile durulanır, ardından şampuan ile dipten uca kadar yıkanır.
 4. Yıkama işlemi bittikten sonra saç kremi sürülerek, saçlarımızın yumuşaması sağlanır.
 5. Saçlarımız yumuşadıktan sonra açma tarağı yardımıyla atılan krepeler taranarak saçlarımızın açılması sağlanır.
 6. Saçlarımızı taradıktan sonra havlu ile iyi bir şekilde saçtaki suyun fazlalığı alınır.
 7. Saçlarımızın uçlarındaki açık bölgeler için, istediğimiz ombre rengi belirlenerek saçlara uygulanır.
 8. Sürdüğümüz rengi sürekli kontrol ederek, saçlarımız pigmenti aldığında su ile durulanır.
 9. Tekrar şampuan ile yıkanıp, krem sürülerek işlem sonlandırılır.

Ombre Kaç Saat Sürer?

Ombre işlemi saçın yoğunluğu ve istenilen renge göre, ortalama 3 – 6 saat arası sürmektedir.

Ombre Rengi Nasıl Seçilir?

Saçlarımızın uçlarında istediğimiz ombre saç rengi, mevcut olan ana rengimize uygun bir renkte seçilmesi tavsiye edilmektedir. Örneğin ana rengimizin koyu kahve tonlarında olduğunu düşünürsek, hafif sıcak yansımalı ombre rengi saçlarımızın renk kombinasyonu için güzel bir tercih olabilir.

Saçlarınıza uygun ve sevebileceğiniz en güzel ombre renkleri için göz atabilirsiniz.

Ombre Rengi Nasıl Korunur?

ombre rengi nasil korunur
ombre rengi nasıl korunur

Ombre rengi, aslında işlem ile açılan saç renginin üzerine yapılan bir pigmentasyondur. Saçlarımız saç açıcılar ile açıldığından ve suni pigment uygulandığından dolayı, zamanla uygulanan renk akabilir, saçlarımızın uçları solgun durabilir. Bu çok normal. Saçlarımızın ombre renginin daha uzun dayanması için renk koruyucu şampuanlar kullanabilirsiniz. Eğerki belli bir zaman sonra çok fazla akma meydana geldiyse, işlem yapılırken geçilen cila tekrar saça uygulanarak eski renginize kavuşabilirsiniz.

Ombre Cilası

Saçlarımıza yaptırdığımız ombre rengi zamanla ilk yaptırdığımız halini kaybetti, rengi iyice açıldıysa, ombre işlemi ilk yapılırken uygulanan ombre cilası tekrar saçlarımıza geçilerek, ilk elde ettiğimiz ombre rengimizi tekrar geri kazanabiliriz.

Ombre Kaç Ayda Akar?

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, akan renk ombre değil, ombre işlemi yapılırken açılan saçlarımıza geçtiğimiz cila akar. Ombre cilası akma süresi birkaç faktöre göre değişiklik gösterebilir.

 1. Yıkama Sıklığı
 2. Fazla açık renk olması
 3. Çok fazla bakım yapılması

Ombre Kaç Ayda Bir Yenilenmeli?

Ombre işlemi, saçlarımızın en uçlarına yapılan bir işlem olduğu için, dip boya gibi her ay yenilenmesi gerekmez. Kişinin isteğine bağlı yılda 1 veya 2 sefer yenilenebilir.

Ombre Nasıl Yenilenir? Uzayan saçlarınız için ombre yenileme işlemi, daha önce yapılan bölgelerin daha da dip kısımlarına doğru olan koyu yerlerin paket atılması ile yenilenir.

Ombre Nasıl Yenilenir?

Uzayan saçlarınız için ombre yenileme işlemi, daha önce yapılan bölgelerin daha da dip kısımlarına doğru olan koyu yerlerin paket atılması ile yenilenir.

Ombre ve Sombre Farkı

ombre sombre farki
ombre sombre farkı

Ombre ve sombre farkı, teknik olarak aynı fakat, sombrede daha doğal ve ana tonumuzun maksimum 1-2 seviye açık yansımaları uygulanır. Sombre işlemi ombre saç boyama işlemine göre daha çok doğallığı amaçlamaktır.

Evde Ombre Yapımı

evde ombre yapimi
Evde ombre yapımı

Ombre saç modelleri, profesyonel kuaförler tarafından yapılması tavsiye edilmektedir. Ombre saç boyama, profesyonel teknikler ve saç açıcılar ile yapıldığı için, bu işte acemi insanlar tarafından yapılması tavsiye edilmez. Ancak benim elim yatkın, ben bu işi yapabilirim diyorsanız, sizlere uygun gördüğüm bir videoyu paylaşabilirim.

Ombre Fiyatları Nedir?

Saçlarına ombre modelleri yaptırmak isteyenlerin bir diğer sorusu olan ombre kaç tl? sorusunun ortalama cevabını tablo halinde aşağıda paylaşıyoruz.

Kısa Saçlar 350 – 700 TL
Uzun Saçlar 600 – 1500 TL
Seyrek Saçlar 300 – 700 TL
Yoğun Saçlar 600 – 1500 TL

ombre fiyatları

 

Yukarıda verilen fiyatlar bölgeye ve kuaför salonlarının fiyat politikasına göre  ombre fiyatları farklılık gösterebilir.

Yorum yapın

infopaylasim.com Kedi isimleri/