Küllü Kumral Saç Rengi Boyama Kılavuzu – 2024

Günümüzde saç boyalarında en çok tercih edilen renkler arasında olan küllü kumral, kişinin isteğine bağlı olarak koyu küllü kumral veya daha açık küllü kumral olarak tercih edilebiliyor. Küllü kumral saç rengi için birçok ipuçlarını bu yazımızda profesyonel olarak sizlere aktaracağız.

Küllü Kumral Saç Rengi

kullu kumral rengi
küllü kumral rengi

Küllü kumral saç rengi, saç boyası ana tonları olan koyu kumral, orta kumral ve açık kumral renklerinin yansıma tonlarıdır. Kişinin isteğine bağlı olarak farklı tonlarda boyama seçenekleri mevcuttur. Boya markalarında küllü kumral saç rengi numaraları, markadan markaya farklılık gösterebilir. Sizler için markette ve kuaför salonlarında kullanılan en iyi küllü kumral saç boyası numaralarını paylaşıyoruz.

Küllü Kumral Saç Boyası

kullu kumral boya
küllü kumral boya

Evde küllü kumral saç rengine sahip olmak için dilerseniz markette satılan boya markalarını veya daha profesyonel ve kuaförlerin kullandığı boyaları kullanabilirsiniz. Sizler için market veya kozmetik dükkanlarından, dilerseniz internet üzerinden satın alabileceğiniz küllü kumral boya markaları ve en iyi küllü kumral saç boyası markaları şunlardır;

  • Loreal Majirel 7.1 Küllü Kumral
  • Schwarzkopf Igora 7.1 Küllü Kumral
  • Artego 7.1 Orta Kumral Küllü
  • Loreal İnoa 7.1 Küllü Kumral
  • Davines 7.1 Küllü Kumral
  • Palette Küllü Kumral 7.1
  • Loreal Excellence Küllü Kumral 7.1
  • Wella Koleston Küllü Kumral Naturals 7/1
  • Farmasi FarmaColor Küllü Kumral 7.1

Küllü Kumral Saç boyalarına ulaşmak için tıklayınız.

Yukarıda verilen numaralar orta kumral için geçerlidir. Koyu kumral için 6, açık kumral için 8 tonlarını seçmeniz gerekmektedir.

Koyu Küllü Kumral Saç Rengi

kullu kumral
küllü kumral

Saç renginizde koyu tonları tercih ediyorsanız eğer, koyu küllü kumral saç rengi tonunu elde etmeniz için kullanmanız gereken boya numarası 6.1 dir. Boya markalarının birçoğunda bu renk geçerlidir. Saç renginizde daha yoğun küllü kumral istiyorsanız eğer, tercih ettiğiniz boya markasında varsa eğer 6.11 ekstra küllü kumral rengini tercih ederek küllü kumral dip boyası yapabilirsiniz.

Orta Küllü Kumral Saç Rengi

Bu renkte orta dememizin sebebi, çok koyu veya çok açık olmaması, kumral tonlarının orta ve saçlarımıza en doğal görünüm kazandıran rengi olmasıdır. Orta kumral saç rengi elde edebilmeniz kullanmanız gereken boya numarası 7.1 dir. Kül tonlamasının daha yoğun olmasını istiyorsanız eğer, boya numaranızı 7.11 küllü kumral olarak tercih edebilirsiniz.

Açık Küllü Kumral Saç Rengi

acik kullu kumral
açık küllü kumral

Mevcut renginiz açık tonlarda ise, saçlarınızın yansıma rengini açık küllü kumral olarak boyamak istiyorsanız eğer, saç boyalarında kullanacağınız katalog rengi 8.1 küllü açık kumraldır. Saçlarınızın rengini daha açık yoğun küllü kumral boyamak istiyorsanız eğer, 8.11 açık küllü kumral saç rengi kullanmalısınız.

Küllü Kumral Nasıl Boyanır?

Saçlarınızı küllü kumrala boyamak için öncelikle saçlarımızda şuan sahip olduğumuz renk üzerinden hareket etmemiz gerekiyor. Koyu saçı küllü kumrala çevirmek için, saç rengimiz koyu kestane veya siyah tonlarıda ise, öncelikle saç rengimizi açma işlemi yaparak kumral tonlarına getirmemiz gerekiyor. Saç rengimizi açtıktan sonra tercih ettiğimiz küllü kumral tonlarında boyayarak bu rengi elde edebilirsiniz.

Siyah Saçı Küllü Kumral Yapmak

Siyah saçı küllü kumral yapmak için, öncelikle açma işlemi yaparak ana tonumuzu kumral yani, 6 ve üzeri tonlara getirmemiz gerekmektedir. Aksi taktirde siyah saça küllü kumral tutmaz, ve gereken pigmentleri saçlarımız almaz. Saçlarınızın rengi kendi doğal renginiz ise eğer, saçta işlem olmadığından dolayı, açma işlemi daha kolay olacaktır. Boyalı bir siyah saçımız varsa eğer, işlem biraz daha zor olabilir ve profesyonel yardım almak zorunda kalabilirsiniz.

Kızıl Saçı Küllü Kumral Yapmak

Kızıl renkler saçtan atılması en zor renklerden biridir. Her insanın saç renklerinde yoğun olarak kızıl tonlar mevcuttur. Kızıl boyalı saçlarımızı küllü kumrala boyamak için, öncelikle saçlarımızda bulunan kızıl tonları silmemiz gerekmektedir. Bu işlem yapılırken oldukça dikkat edilmesi ve bir anda saça yüklenilmemesi gerekmektedir. Tek seferde yapmak yerine, birkaç silme işlemi yapılarak, saçlara zarar vermeden kızıl renkten kurtulmamız gerekmektedir. Kızıl saçın üzerine küllü kumral uygulamak doğru değildir. Küllü kumral kızıl saçı kapatmaz.

Bakır Saçı Küllü Kumral Yapmak

Bakır saçı küllü kumrala çevirmek için, öncelikle saçımızda var olan bakır renginin, saç açıcıları ile pigmentlerinin saçımızdan yok edilerek, daha sonra istenilen küllü kumral rengine boyanması gerekmektedir. Açma işlemi yapılmadan bakır rengin üzerine sürülen küllü kumral bakırı kapatmaz. Bakır saçlar halk arasında turuncu renk olarakta geçebilir. Turuncu saçı küllü kumral yapmak, bakır saç için söylediklerimiz ile aynıdır.

 

Küllü Kumral Nasıl Bir Renktir?

Küllü Kumral Saç Rengi, soğuk tonlarda olup, oldukça doğal gözüken bir renktir. Sıcak ve kızıl yansımaları içerisinde barındırmaz.

Küllü Kumralı Hangi Renk Kapatır?

Siyah, kızıl, bakır tonları, küllü kumral tonlarını kapatır .

Yorum yapın