Monica Bellucci Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Bu yazıda, uluslararası sinemanın etkileyici güzelliği ve yetenekli oyunculuğuyla tanınan Monica Bellucci’nin hayatı, kariyeri ve başarıları hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız. Bellucci’nin boyu, kilosu, doğum yeri ve diğer özellikleriyle ilgili bilgiler de dahil olmak üzere, onunla ilgili en çok merak edilen soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz.


Kısaca Hayatı (Biyografi)

Monica Anna Maria Bellucci, 30 Eylül 1964 tarihinde İtalya’nın Umbria bölgesinde bulunan Città di Castello’da Çarşamba günü doğdu. Nakliyat şirketi sahibi Luigi Bellucci ile ressam Maria Gustinelli’nin kızı olarak dünyaya gelen Bellucci, genç yaşlarda güzellik ve yeteneğiyle dikkat çekmeye başladı. 1,73 metre boyunda ve 64 kilogram ağırlığında olan Bellucci’nin kahverengi gözleri ve saçları bulunmaktadır. Terazi burcu olan Bellucci’nin eğitimi, üniversitede hukuk üzerine başlamış ancak modellik kariyeri onu bu alandan uzaklaştırmıştır.

Modellik kariyeri, Bellucci’ye Milan’dan Paris’e ve sonrasında New York’a kadar uzanan uluslararası bir tanınırlık kazandırdı. 1989’dan itibaren birçok prestijli dergi için çalışmalar yaptı ve Dolce & Gabbana gibi markalarla iş birlikleri gerçekleştirdi. Oyunculuk kariyerine adım atan Bellucci, 1990’ların başında televizyon filmlerinde rol almaya başladı ve 1992 yapımı Francis Ford Coppola filmi “Bram Stoker’s Dracula” ile sinemaya adım attı.

Bellucci’nin oyunculuk kariyeri, “Malèna”, “Irreversible”, “The Matrix” serisi ve “Spectre” gibi uluslararası başarılar elde ettiği filmlerle zirveye çıktı. Özellikle “Malèna” filmi, genç ve güzel bir kadın olan Malèna karakteriyle Bellucci’yi dünya çapında tanınan bir isim haline getirdi. 2000 yapımı Giuseppe Tornatore filmi, Bellucci’nin oyunculuk yeteneğini ve zarafetini gösteren önemli bir dönüm noktası oldu.

Özel hayatında Vincent Cassel ile olan evliliği ve bu birliktelikten olan iki kız çocuğuyla (Deva ve Leonie) aile kurdu. Bellucci, sadece güzellik ve oyunculuk kariyeriyle değil, aynı zamanda cesur duruşu ve sanat dünyasına olan katkılarıyla da takdir toplamıştır. Sinema dünyasında ve moda endüstrisindeki etkisi, Monica Bellucci’yi unutulmaz kılan unsurlardan sadece birkaçıdır. Monica Bellucci’nin fiziksel özellikleri ise şu şekildedir: 1.73 metre boyunda, 64 kilogram ağırlığında, kahverengi gözlü ve kahverengi saçlıdır. Güneş burcu Terazi’dir.

 

Adı Soyadı Monica Bellucci
Tam Adı Monica Anna Maria Bellucci
Doğum Yeri Città di Castello / İtalya
Doğum Tarihi 30 Eylül 1964
Yaşı 59 yaşında
Boyu 1.73 m (5 ft 8 in)
Kilosu 64 kg
Göz Rengi Kahverengi
Saç Rengi Kahverengi
Güneş Burcu Terazi
Eşi/Sevgilisi Vincent Cassel (e. 1999–2013)
Eğitim Üniversite (Hukuk)
Serveti/Kazancı Yaklaşık 45 milyon dolar
Ailesi Annesi: Brunella Briganti
Babası: Pasquale Bellucci
Çocukları: Deva Cassel ve Léonie Cassel
Mesleği Oyuncu – Model

Tam Adı

Monica Anna Maria Bellucci

Doğum Yeri

Città di Castello / İtalya

Doğum Tarihi

30 Eylül 1964

Yaşı

59 yaşında

Boyu

1.73 m (5 ft 8 in)

Kilosu

64 kg

Göz Rengi

Kahverengi

Saç Rengi

Kahverengi

Güneş Burcu

Terazi

Eşi/Sevgilisi

  • Vincent Cassel (e. 1999–2013)
  • Claudio Carlos Basso (e. 1990–1994)

Eğitim

Üniversite (Hukuk)

Serveti/Kazancı

Yaklaşık 45 milyon dolar

Ailesi

Annesi: Brunella Briganti
Babası: Pasquale Bellucci
Çocukları: Deva Cassel ve Léonie Cassel

Mesleği

Oyuncu – Model


 

Yorum yapın

petinya.net