Ian Somerhalder Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Ian Somerhalder, özellikle “Vampire Diaries” dizisindeki Damon Salvatore rolüyle tanınan, başarılı bir Amerikalı aktördür. Aynı zamanda model ve yönetmen olarak da tanınan Somerhalder, karizması, yakışıklılığı ve başarılı oyunculuğuyla milyonlarca hayranın kalbini kazanmıştır. Peki, Ian Somerhalder boyu ne kadar? Genç yaşta model olarak kariyerine başlayan bu başarılı oyuncunun hayatına daha yakından göz atalım.

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Ian Somerhalder, 8 Aralık 1978’de Amerika’nın Louisiana eyaletinin Covington şehrinde doğdu. Genç yaşta modellik yapmaya başladı ve 10 ile 13 yaşları arasında birçok modelleme ajansıyla çalıştı. Genç yaşlarda kazandığı bu deneyim, ona ilerleyen yıllarda oyunculuk kariyerinde büyük avantajlar sağladı.

Oyunculuk kariyerine 2000’li yılların başında “Young Americans” adlı televizyon dizisiyle adım atan Somerhalder, ardından “Life as a House” ve “Rules of Attraction” gibi filmlerde rol aldı. Ancak asıl çıkışını, “Lost” dizisinde canlandırdığı Boone Carlyle karakteriyle yaptı. Dizi, Somerhalder’a uluslararası alanda tanınırlık kazandırdı.

Ancak en büyük başarısı, 2009-2017 yılları arasında oynadığı “Vampire Diaries” dizisiyle geldi. Damon Salvatore karakteriyle büyük bir hayran kitlesi edinen Somerhalder, bu rolüyle pek çok ödül kazandı ve Hollywood’un en gözde aktörlerinden biri haline geldi.

 

Adı Soyadı Ian Somerhalder
Tam Adı Ian Joseph Somerhalder
Doğum Yeri/Nereli Covington, Louisiana, ABD
Doğum Tarihi/Yılı 8 Aralık 1978
Yaşı/Kaç Yaşında 45 yaşında
Boyu/Boyu Kaç 1.77 m
Kilosu/Kaç Kilo 71 kg
Göz Rengi Mavi
Saç Rengi Kahverengi
Güneş Burcu Yay
Eşi Nikki Reed (e. 2015)
Mesleği Oyuncu – Model – Yönetmen

Tam Adı

Ian Joseph Somerhalder

Doğum Yeri/Nereli

Covington, Louisiana, ABD

Doğum Tarihi/Yılı

8 Aralık 1978

Yaşı/Kaç Yaşında

45 yaşında

Boyu/Boyu Kaç

1.77 m

Kilosu/Kaç Kilo

71 kg

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Kahverengi

Güneş Burcu

Yay

Eşi

Nikki Reed (e. 2015)

Mesleği

Oyuncu – Model – Yönetmen


Özel Hayatı ve İlginç Bilgiler

Somerhalder’ın özel hayatı, kariyeri kadar renkli ve ilgi çekici. 2015 yılında oyuncu Nikki Reed ile evlendi ve çiftin Bodhi Soleil Reed Somerhalder adında bir kızı var. Ayrıca Somerhalder, aktif bir hayvan hakları savunucusudur ve kendi hayvan hakları vakfı bulunmaktadır. Boş zamanlarında doğa yürüyüşleri yapmayı, fotoğraf çekmeyi ve meditasyon yapmayı seven aktör, aynı zamanda aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır.

Yorum yapın

infopaylasim.com Kedi isimleri/