En Güzel Ense Topuzu Modelleri İçin +35 Model

Ense topuzu modelleri başlığımızda, ensede dağınık topuz modelleri, salaş ensede topuz modelleri ve birbirinden farklı enseden topuz saç modellerini sizler için paylaşıyoruz.

Ense Topuzu Modelleri

ense topuzu modelleri
Ense Topuzu Modelleri

Katılmanız gereken bir özel gün, davet veya düğün mü var? Saçlarınız için model mi arıyorsunuz? Ense topuzu modelleri, kullanabileceğiniz ve tercih edebileceğiniz, sizi oldukça şık ve zarif gösterebilecek olan modeller arasındadır. Enseden topuz modelleri, birbirinden farklı kombinasyonlar ile çeşitlendirilebilir, sizin istediğinize göre kişiselleştirilebilir.

Dağınık Ense Topuzu

daginik ense topuzu
Dağınık Ense Topuzu

Dağınık ense topuzu, kutlama, günlük kullanım, mezuniyet, özel günler ve düğün saç modelleri için tüm yaşta kadınların kullandığı ve oldukça sık tercih ettiği modeller arasındadır. Gelin saçı içinde oldukça sık kullanılan ense topuzu modelleri, saçın uzunluğuna göre enseden dağınık topuz, farklı tarama şekilleri ile kişiselleştirilebilir.

Diğer Dağınık Topuz Modellerine göz atmak için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. >> https://1melek.com/daginik-topuz-modelleri

Örgülü Ense Topuzu

orgulu ense topuzu
Örgülü Ense Topuzu

Örgülü ense topuzu, saçlarımıza bir veya birden fazla örgü yapılarak, saçlarımızı sadelikten biraz daha uzaklaştırarak, oldukça spor ve zarif bir model verebiliriz. Düz veya ters örgüler kullanılarak yapılan bu modelde, örgülerimizi tercihe göre geniş örgü, ince örgü, birden fazla örgü kullanılarak yapılan örgülü ensede topuz modelleri, sıkı veya daha bol ve naturel topuz modelleri ile farklı görünüm kazanabiliriz.

Aksesuarlı Ense Topuzu

aksesuarli ense topuzu
Aksesuarlı Ense Topuzu

Saçlarınıza topuzla beraber, farklı saç aksesuarları kullanarak, harika görüntü elde edebilirsiniz. Aksesuarlı ense topuzu modelleri, özel gününüz için kullanmak istediğiniz saç modeli olabilir.

aksesuarli ve orgulu ense topuzu
aksesuarlı ve örgülü ense topuzu

Gevşek ve geniş örgülerle beraber yapılan topuzlarda, aksesuar ile desteklendiği zaman, gerçekten harika bir saç topuz modeli ortaya çıkacaktır.

Günlük Ense Topuzu

gunluk ense topuzu
Günlük Ense Topuzu

Günlük kullanımda saçlarınızı toplarken, günlük ense topuzu, kullandığınız modellerin arasına koymakta fayda var. Oldukça zarif ve güzel olan günlük ense topuzu modelleri ile saçlarınız güne hazır. Saçlarınıza herhangi bir dalga vermeden de yapabileceğiniz bu modelde, saçlarınızı düz ense topuzu olarak kullanabilirsiniz.

Kısa Saç Ense Topuzu

Kisa Sac Ense Topuzu
Kısa Saç Ense Topuzu

Kısa saça sahip olan kadınlar, saçlarının toplanamayacağını veya topuz modeli olmayacağını düşünebilir. Halbuki kısa saç ense topuzu içinde, birbirinden farklı modeller kullanabilirsiniz. Saçlarınız eğer çok kısa değilse, ek postiş veya çıtçıt saçlar ile kısa saç ensede topuz modelleri yaptırabilirsiniz.

kisa sac icin ense topuzu
Kısa Saç Ense Topuzu

Kısa saçları toplamak, uzun saçları toplamaktan daha kolaydır. Birkaç maşa dalgası ve birkaç toka ile, saçlarınıza topuz modeli yapmak mümkündür.

Kıvırcık Saç Ense Topuzu

Kivircik Sac Ense Topuzu
Kıvırcık Saç Ense Topuzu

Saç yapısı kıvırcık olup, kendi dalgasında doğal veya köpük ve bukle belirginleştiriciler ile kurutulduktan sonra, saçlarımız enseden topuz yapılarak kullanılabilir. Kıvırcık saç ense topuzu modelleri, herhangi bir özel gününüzde veya günlük kullanımda, size hem rahat hemde şık bir saç modeli olabilir.

Ensede Maşalı Topuz

Ensede Masali Topuz
Ensede Maşalı Topuz

Saçların bütününe yapılan maşa dalgaları, toka yardımıyla toplanarak oldukça güzel bir model elde edilebilir. Saçın yapısına ve uzunluğuna göre kalın veya ince maşa yardımıyla, saçlara maşa dalgası yapıldıktan sonra, tercihe bağlı olarak saçlarımızın dalgalarını net veya daha bukleli bir şekilde bıraktıktan sonra yapılan ensede maşalı topuz modeli, gelin saçı olarak ta oldukça fazla tercih edilen modeller arasındır.

Ense Topuzu Nasıl Yapılır?

Birkaç adımla sizde kolay bir şekilde ense topuzu yapabilirsiniz. Ense topuzu yapımı oldukça kolay ve hemen hemen herkesin yapabileceği bir modeldir. Birkaç aparat ve el hareketi ile saçlarınızı ensede toplamak mümkündür. Saçlarınızı toplamadan önce birkaç aparata ihtiyacımız var. Bunlar;

 • İnce tarak
 • Saç tokası
 • Saç spreyi veya şekillendirici
 • Saç lastiği

Ense topuzu yapabilmek için gerekli olan ürünleri sizler için bir araya getirdik. Ürünlere ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yukarıda yazdığımız malzemeleriniz mevcutsa eğer, saçlarımızı toplamaya başlayabiliriz. Başlangıçtan sona kadar ense topuzu nasıl yapılır;

 • Saçlarınızı tarak yardımıyla ortadan ikiye ayırın.
 • Saçlarınıza saç spreyi veya şekillendirici uygulayın.
 • Tek elinizle saçlarınızı ense bölgenizde sıkı bir şekilde tutun.
 • Tarak ile saçlarınızı geriye doğru tarayın.
 • Lastik yardımıyla ense bölgenizde saçlarınızı toplayın.
 • Topladığınız bölgeden saçlarınızı kıvırarak, yuvarlak bir şekilde döndürün.
 • Saç tokaları ile, yaptığınız topuzun farklı yerlerinden saçlarınızı tokalayın.
 • Saçlanızı daha da netleştirmek için tekrar saç spreyi uygulayarak, saçınızı geriye doğru tarayın.

Sizlere yazılı olarak anlatmakla beraber, bir adet video ile daha detaylı bir şekilde öğrenmenizi sağlamak için şu videoyu izlemenizi tavsiye ediyoruz. Saçlarınız dalgalı ise, fön fırçası veya düzleştirici yardımıyla, saçlarınızı düzleştirdikten sonra işleme başlayabilirsiniz. Böylelikle saçlarınız daha net gözükecektir.

Yorum yapın