Maşa Saç Modelleri 2024

Günlük kullanımda ve özel davetlerde, en sık kullandığımız saçlardan olan maşa saç modelleri, saç uzunluğuna göre yapısına göre, tercihinize bağlı olarak kalın maşa veya ince maşa olarak farklı modelleri mevcut. Bu başlıkta maşa modelleri örneklendireceğiz.

Maşa Saç Modelleri

Birbirinden farklı modellerde ve sizin tarzınıza uygun maşalı saç yaptırabilirsiniz. Saçlarınıza maşa yaptırdıktan sonra, saç spreylerinden yardım alarak, saçlarınızdaki dalgaların daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

masa sac modelleri 2
masa sac modelleri 2

Doğal Maşa Saç Modelleri

Doğal maşalı saçlar, genelde kalın maşalar yardımıyla yapılmaktadır. Özellikle saçlarınızın en uçlarını kıvırmadan, düz bir şekilde bırakılırsa eğer, saçlarınız daha doğal bir görünüm kazanacaktır.

Saçlarınıza maşa yaptıktan sonra, geniş bir tarak veyada parmaklarınızla dalgaları açarak, daha doğal ve naturel bir görünüm kazanabilirsiniz.

dogal masa sac modelleri
dogal masa sac modelleri

Abiye Saç Modelleri Maşa

Özel günler için giyeceğiniz abiye elbiseniz için, açık saç kullanmaya karar verdiyseniz eğer, maşalı saç kullanacaksınız büyük ihtimalle. Saçlarınızı maşa ile sardıktan sonra, pens veya toka yardımıyla tuttutarak, o şekilde soğumasını bekleyebilirsiniz.

Böylelikle, saçlarınızın dalgaları hem daha net olacaktır, hemde kullanım açısından daha uzun ömürlü olacaktır. Sıcak bir şekilde saçlarınızı sarıp, soğuyana kadar o şekilde bekletmek, bozulmaması için harika bir fikir.

abiye sac modelleri masa
abiye sac modelleri masa

Örgülü Maşa Saç Modelleri

Örgülü saçlar her saç modeline yakışsa bile, maşalı saçlara farklı bir görünüm kazandırdığı tartışılamaz. Örgülü saçlar uzun saçlarla beraber, kısa saçlara da oldukça yakışmaktadır. Saç modelinizde örgü kullanmayı seviyorsanız, maşalı örgülü saç modelleri tam size göre.

orgulu masa sac modelleri
orgulu masa sac modelleri

Yandan Maşa Saç Modelleri

Saçlarınızı her zamanki gibi açık bırakarak normal kullanmak yerine, maşalı bir şekilde yandan kullanarak, oldukça klas bir görünüm kazanabilirsiniz. Ayrıca saçlarınızın ön kısmını, yüksek ve volümlü tutarak, saç modelinizi daha kaliteli bir hale getirebilirsiniz.

yandan masa sac modelleri
yandan masa sac modelleri

Üçlü Maşa Saç Modelleri

Üçlü maşalar ile yapılan saçlar, hem hacimli, hemde normal maşalara göre, daha farklı bir görünüm kazandırmaktadır. Normal maşa dalgalarından sıkıldıysanız eğer, üçlü maşa ile yapılan dalgaları saçları deneyebilirsiniz.

uclu masa sac modelleri
uclu masa sac modelleri

Kısa Saç Maşa Modelleri

Kısa saçlar için maşa yaparken, saçlarımız kısa olduğundan dolayı, ince maşaları tercih edebilirsiniz. İnce maşalar ile, saç dalgaları yapmakla beraber, kalın maşa tercihinizde ise, daha çok su dalgası gibi modeller ortaya çıkacaktır.

kisa sac masa modelleri
Kısa Saç Maşa Modelleri

Uzun Saç Maşa Modelleri

Uzun saçlar için maşa yaparken, genellikle kalın veya orta boy maşaları tercih etmelisiniz. Çok ufak maşalar ile yapılan dalgalar, biraz yoğun olabilir, buda kötü bir görünüm kazandırabilir. Yine saç uçlarını tam kıvırmadan, oldukça doğal bir görünüm kazandırılabilir.

uzun sac masa modelleri
uzun sac masa modelleri

İnce Maşa Saç Modelleri

İnce maşa ile yapılan saçlar, genelde ince telli ve saçları çabuk bozulan kadınların tercihleri arasındadır. İnce maşa kullanılarak, daha hacimli ve volumlü bir dalgalı saç modeli elde etmeniz mümkündür. Saçlarının uzunluğu kısa olan kadınlar, maşalı saç kullanmak istediklerinde, tercihlerini ince maşalardan yana kullanarak, ince maşa saç modellerine göz atabilirsiniz.

ince-masa-sac-modelleri
İnce Maşa Saç Modelleri

Çivi Maşa Saç Modelleri

Maşaların en incesi olan, yani diğer ismiyle çivi maşa, saçlarının dalgalarını çok ince isteyenlerin tercihi. Ayrıca çivi maşa ile dalga yapıldıktan sonra, açılan dalgalar kabartılarak, bonus saç diye bahsettiğimiz modeli elde edebilirsiniz.

Kalın Maşa Saç Modelleri

Kalın maşa ile yapılan saç modelleri, genel olarak doğal ve açık dalgalardan oluşmaktadır. Birbirinden farklı tarzda örgü veya aksesuarlar ile kişiselleştirebileceğiniz kalın maşa saç modelleri, en çok kullanılan maşalı saçlar arasındadır.

kalin masa sac modelleri
kalin masa sac modelleri

 

 

Platin Saç Rengi Hakkında Tüm İpuçları