Enes Batur Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Enes Batur Kimdir?

Enes Batur, Malatyalı bir anne ve Adanalı bir babanın oğlu olarak 1998 yılında Ankara’da doğdu. Babası Adanalı olduğu için kendisini de videolarında Adanalı olarak tanıttı.

Hazırladığı amatör oyun videoları sayesinde sosyal medya sitesi YouTube’da izlenme rekorları kırdı ve kısa zamanda en çok izlenen oyun kanalları arasına girdi.

2017’de ”En İyi Youtuber” ödülünü kazanarak Altın Kelebek Ödülleri’nde bir ilke imzasını attı ancak daha sonra bu ödül kendisinden geri alındı. Bir yıl sonra başka bir ödül töreninde ”Yılın Sosyal Medya Fenomeni” ödülüne layık görüldü.

2019 yılında Acun Ilıcalı’nın sunduğu ”Survivor” adlı reyting rekortmeni programa konuk oyuncu olarak katıldı ve bir bölüm yarışma şansı yakaladı.

2018 yılında ilk filmi olan ”Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?” filmi vizyonlara girdi ve film gişede beklentilerin üstüne çıktı.

Özellik Bilgi
Tam Adı Enes Batur Sungurtekin
Doğum Tarihi 9 Nisan 1998 – 26 yaşında
Güneş Burcu Koç
Doğum Yeri (Nereli) Ankara, Türkiye
Göz Rengi Kahverengi
Kilosu 72 kg
Boyu 1.80 m veya 180 cm

Boyu, Kilosu ve Yaşı

Enes Batur 9 Nisan 1998 tarihinde Ankara’da doğdu. Buna göre 2024 itibariyle 26 yaşında. Enes Batur 1.80 cm boyunda ve yaklaşık 72 kilo ağırlığında.

Eğitimi

Ünlü fenomen ilk üniversite eğitimine Antalya Bilim Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde başladı. Ancak sosyal medyada yakaladığı başarının ardından buradaki eğitimine devam etmeme kararı aldı ve Nişantaşı Üniversitesi’ne geçiş yaparak sinema ve televizyon üzerine öğrenim gördü.

Aldığı Ödüller

Altın Kelebek ödüllerinde aldığı ”En İyi Youtuber” ödülü çok konuşulmuştu ancak bu ödüle çok fazla tepki gelince Altın Kelebek ödülünü geri almak zorunda kaldı. Tepkilerin en büyük sebebi ünlü fenomenin videolarında şiddet ve argo kullanımıydı.

Altın Palmiye Ödülleri’nde ”Yılın Fenomeni” ödülüne layık görüldü ve bu ödülüyle yine magazin gündemlerini meşgul etti.

Kazancı ve Serveti

Networthspot İnternet sitesinin yaptığı habere göre Enes Batur’un yıllık kazancı 4 milyon dolar ve toplam birikimi 17 milyon dolar. Sitenin paylaştığı verilere göre ünlü YouTuber’ın aylık izlenme sayısı 70 milyonun üzerinde.

Yer Aldığı Yapımlar

  • Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? (Sinema Filmi)
  • Maşa ile Koca Ayı 2 (Seslendirme)
  • Kafalar Karışık (Sinema Filmi)
  • Enes Batur Gerçek Kahraman (2019) (Sinema Filmi)
  • Enes Batur’la Buluşma (2021) (Sinema Filmi)
  • Çok Güzel Hareketler 2 (2021)

Tam Adı

Enes Batur Sungurtekin

Doğum Tarihi

9 Nisan 1998 (2024 itibariyle 26 yaşında)

Güneş Burcu

Koç

Doğum Yeri (Nereli)

Ankara, Türkiye

Göz Rengi

Kahverengi

Kilosu

72 kg

Boyu

1.80 m veya 180 cm

Yorum yapın