Sophie Turner Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Dünya çapında milyonlarca hayrana sahip olan bir dizi, “Game of Thrones” (Taht Oyunları), ve bu dizide Sansa Stark karakteriyle bize unutulmaz anlar yaşatan Sophie Turner. Genç yaşına rağmen birçok başarılı projede yer alan Sophie, sadece güzelliği ile değil, oyunculuğu ile de adından sıkça söz ettiriyor. Şimdi bu yetenekli oyuncunun hayatına daha yakından bakalım.

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Sophie Turner, 21 Şubat 1996’da İngiltere’nin Northampton şehrinde dünyaya geldi. Genç yaşlarda oyunculuk kariyerine başlamadan önce Warwick’te eğitim gördü. Ancak hayatı, HBO’nun kült dizisi “Game of Thrones”ta Sansa Stark karakteriyle başladığı oyunculuk kariyeriyle tamamen değişti.

“Game of Thrones”un 2011’de yayınlanmaya başlamasıyla Sophie, genç yaşta uluslararası üne kavuştu. Dizi boyunca Sansa karakterinin evrimi, Sophie’nin yeteneğini ve derinliğini gösteren bir vitrin görevi gördü. Sansa’nın dizideki başarısının ardından, Sophie birçok film ve televizyon projesinde yer aldı. Bunlar arasında “X-Men: Dark Phoenix”, “Josie” ve “Time Freak” gibi yapımlar bulunmaktadır.

 

Adı Soyadı Sophie Turner
Tam Adı Sophie Belinda Turner
Doğum Tarihi 21 Şubat 1996
Yaşı 28 Yaşında
Eşi Joe Jonas (e. 2019)
Güneş Burcu Balık
Doğum Yeri (Nereli) Northampton / İngiltere
Göz Rengi Mavi
Doğal Saç Rengi Sarı
Kilosu 58 kg
Boyu 1.75 m
Mesleği Oyuncu

Tam Adı

Sophie Belinda Turner

Doğum Tarihi

21 Şubat 1996

Yaşı

28 Yaşında

Eşi

Joe Jonas (e. 2019)

Güneş Burcu

Balık

Doğum Yeri (Nereli)

Northampton / İngiltere

Göz Rengi

Mavi

Doğal Saç Rengi

Sarı

Kilosu

58 kg

Boyu

1.75 m

Ailesi

  • Eşi: Joe Jonas (e. 2019)
  • Çocukları: Delphine Jonas
  • Ebeveynleri: Sally Turner, Andrew Turner
  • Kardeşleri: James Turner, Will Turner

Mesleği

Oyuncu


Özel Hayatı ve İlginç Bilgiler

Sophie Turner, özel hayatını medyanın dikkatinden uzak tutmaya çalışsa da, ünlü Amerikalı şarkıcı Joe Jonas ile ilişkisiyle sıkça gündeme geldi. Çift, 2019 yılında sürpriz bir şekilde Las Vegas’ta evlendi. Bir yıl sonra, 2020’de kızları Willa’nın doğumuyla ailelerini genişlettiler.

Sophie, “Game of Thrones” setinde kurduğu dostluklarla da bilinir. Özellikle Maisie Williams ile yakın bir arkadaşlıkları vardır. Ayrıca, ruh sağlığına dair yaşadığı zorlukları açıkça paylaşarak birçok kişiye ilham vermiştir.

Yorum yapın

petinya.net