Charlize Theron – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

Tam Adı

Charlize Theron

Doğum Tarihi

7 Ağustos 1975

2018 Yılına Göre Yaşı

43 Yaşında

Güneş Burcu

Aslan

Charlize Theron

Doğum Yeri (Nereli)

Benoni / Güney Afrika

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Annesi Alman ve Babası Fransız vatandaşı olan Charlize Theron, Güney Afrika’da dünyaya geldi. Küçük yaşlarda dil öğrenmeye başladı ve bale eğitimi aldı. Henüz 13 yaşındayken firma sahibi olan babasını kaybetti. 16 yaşında katıldığı bir modellik yarışmasını kazanarak İtalya’nın yolunu tuttu. İtalya’da bir ajans ile profesyonel kontrat imzaladı. Kısa sürede birçok derginin kapak fotoğraflarında yer almaya başladı.

Bir yandan modellik yaparak para kazanırken, diğer yandan da bale yapmaya devam ediyordu. Ancak dizini incitmesiyle beraber bale olma hayalleri suya düştü. Annesininde desteğiyle 18 yaşında Amerika’ya gitti. Oyunculuk kariyerine Los Angeles’da ufak roller alarak başladı. 1996 yılında ülkemizde ”Vadide iki gün” ismiyle vizyona giren filmde Helga karakterini canlandırdı. Aynı sene Tom Hanks’in yönetmenliğini yaptığı ve oynadığı ”Hayal Şarkısı” filminde rol aldı. Kısa zamanda rol aldığı filmlerle Amerika’da ünlendi. 2003’de ”İtalyan İşi” filminde başrol oynayarak dünya çapında tanınır biri oldu. 2003’de aldığı ”En İyi Kadın Oyuncu Ödülü” başta olmak üzre birçok ödülün sahibi olan Charlize Theron, son olarak 2015 yılında ”Çılgın Max: Öfkeli Yollar” filminde oynadı.

Mesleği

Aktris ve Model

Kilosu

54

Boyu

1.77 m veya 177 cm

Ailesi

 • Annesi – Gerda Maritz (Ev hanımı)
 • Babası – Charles Theron (1991 yılında vefat etti)
 • Çocukları – Jackson Theron (2011 yılının Kasım ayında evlat edindiği oğlu)

Sevgilisi

 • Craig Bierko (1995 – 1997) – Kendisinden 11 yaş büyük olan Craig ile iki yıllık kısa süren bir ilişkisi oldu.
 • Stephan Jenkins (1997 – 2001) – Amerikan Rock grubu Third Eye Blind’in solisti Stephan ile dört yıl süren beraberliği oldu.
 • Stuart Townsend (2001 – 2010) – İrlandalı aktör Stuart ile yaklaşık dokuz yıllık bir beraberlik yaşadı. Ancak çift 2010 yılının ocak ayında anlaşmalı olarak ayrıldı.
 • Sean Penn (2013 – Günümüz) – Söylenti

Göz Rengi

Yeşil

Doğal Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Bilinmesi Gerekenler

 1. Charlize hayvan haklarıyla mücadele eden PETA grubunun üyesidir. Grubun kürk yapımına karşıt reklamlarında oynamıştır.
 2. Özellikle 2003 yılında rol aldığı ”Cani” filmi kariyerinde önemli bir rol oynadı. Film sayesinde birçok ödül kazandı.
 3. İlk modellik yaptığında henüz 14 yaşındaydı.
 4. 2007 yılında Amerikan Vatandaşlığına geçti.

 

Yorum yapın

Kedi isimleri