Özlem Savaş Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Özlem Savaş, televizyon ekranlarında sıkça gördüğümüz, yetenekli ve başarılı bir oyuncudur. Özellikle son yıllarda rol aldığı projelerle dikkatleri üzerine çeken Savaş’ın boyu da merak edilenler arasında. Bu makalede, Özlem Savaş hakkında derinlemesine bilgileri, kariyer yolculuğunu ve ilginç gerçekleri bulacaksınız.

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Özlem Savaş, İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı Emirgan ‘da doğdu. Oyunculuk kariyerine genç yaşta adım atan Savaş, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitim aldıktan sonra pek çok televizyon dizisi, sinema filmi ve tiyatro oyununda rol aldı. Genç yaşta başladığı oyunculuk kariyerinde hızla yükselen Savaş, ekranların aranan yüzlerinden biri haline geldi.

54 yaşına giren Savaş, 170 cm boyunda, 60 kilogram ağırlığında, ela göz rengi ve terazi burcudur. Güçlü oyunculuğu, doğal tavrı ve etkileyici performansıyla izleyenlerin gönlünde taht kurmayı başardı.

 

Adı Soyadı Özlem Savaş
Tam Adı Özlem Savaş
Doğum Yeri/Nereli İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi/Yılı 15 Ekim 1969
Yaşı/Kaç Yaşında 54 yaşında
Boyu/Boyu Kaç 1.70 m
Kilosu/Kaç Kilo 60 kg
Göz Rengi Ela
Saç Rengi Kumral
Güneş Burcu Terazi
Eşi
Mesleği Oyuncu

Tam Adı

Özlem Savaş

Doğum Yeri/Nereli

İstanbul, Türkiye

Doğum Tarihi/Yılı

15 Ekim 1969

Yaşı/Kaç Yaşında

54 yaşında

Boyu/Boyu Kaç

1.70 m

Kilosu/Kaç Kilo

60 kg

Göz Rengi

Ela

Saç Rengi

Kumral

Güneş Burcu

Terazi

Eğitimi

  • Şişli Terakki lisesi mezunu
  • Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Mesleği

Oyuncu


Özel Hayatı ve İlginç Bilgiler

Özlem Savaş, kariyeri kadar özel hayatıyla da gündeme gelmekten uzak durmayı tercih eden sanatçılardan biridir. Ancak, yakın arkadaşları tarafından sıcakkanlı, neşeli ve enerjik bir kişilik olarak tanımlanır. Seyahat etmeyi, yeni kültürleri tanımayı ve doğada vakit geçirmeyi seven Savaş’ın aynı zamanda kitap okuma alışkanlığı olduğu bilinmektedir.

Yorum yapın

infopaylasim.com Kedi isimleri/