Oktay Kaynarca Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Oktay Kaynarca, Türk sinema ve televizyon dünyasının yetenekli oyuncularından biridir. Uzun yıllar boyunca birçok projede başarılı performanslar sergilemiş ve izleyiciler tarafından sevilmiştir.

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Oktay Kaynarca, 27 Ocak 1965 tarihinde İstanbul, Türkiye’de doğdu. Eğitimine Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda tiyatro eğitimi alarak başladı ve sahne sanatlarına olan ilgisi burada şekillendi. Konservatuvar eğitimi sonrasında tiyatro sahnelerinde kendisini geliştiren Kaynarca, televizyon ve sinema projelerindeki başarısıyla kısa sürede tanındı ve saygı duyulan bir oyuncu haline geldi.

Oktay Kaynarca’nın oyunculuk kariyeri, Türk televizyon ve sinemasının önemli yapımlarında yer almasıyla tanınır. Hem drama hem de komedi türündeki projelerde başarılı performanslar sergilemiş ve geniş bir hayran kitlesi edinmiştir.

Adı Soyadı Oktay Kaynarca
Tam Adı Oktay Sancak Kaynarca
Doğum Yeri/Nereli İstanbul, Türkiye
Doğum Tarihi/Yılı 27 Ocak 1965
Yaşı 59 yaşında
Boy 1.76 cm
Kilosu 82 kg
Göz Rengi Kahverengi
Saç Rengi Siyah
Güneş Burcu Kova
Eşi/Sevgilisi Melek Angun (e. 2012–2013)
Eğitim Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı
Serveti 15 milyon TL (Tahmini)
Ayakkabı Numarası 42
Mesleği Oyuncu

Tam Adı

Oktay Sancak Kaynarca

Doğum Tarihi

27 Ocak 1965

Yaşı

59 yaşında

Güneş Burcu

Kova

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul, Türkiye

Kilosu

82 kg

Boyu

1.76 cm

Mesleği

Oyuncu


Kariyer

Oktay Kaynarca, oyunculuk kariyerine tiyatro ile başlamış ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur. Sahne sanatlarına olan tutkusu ve yeteneği, ona tiyatro sahnelerinde çeşitli önemli roller kazandırmıştır. Televizyon ve sinema dünyasına adım attıktan sonra ise kariyeri yükselişe geçti.

Oktay Kaynarca’nın oyunculuk yeteneği, onu “Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi” gibi önemli projelerde başrol oynamaya taşıdı. Bu dizideki performansı ile büyük beğeni kazandı ve Türkiye’nin en sevilen televizyon karakterlerinden biri haline geldi. Ayrıca, “Aliye,” “Avrupa Yakası,” ve “Paramparça” gibi sevilen dizilerde de başarılı performanslar sergiledi.

Özel Hayatı ve İlginç Bilgiler

Oktay Kaynarca’nın özel hayatı hakkında pek fazla bilgi bulunmamaktadır. Kendisi medyadan uzak bir yaşam sürmeyi tercih ederek kişisel yaşamını korumaktadır. Bu sayede, odak noktasını oyunculuk kariyerine ve sanatsal projelere yönlendirmiştir.

Yorum yapın

Kedi isimleri