Okay Yokuşlu Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Eşi, Biyografisi

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Okay Yokuşlu, orta saha pozisyonunda oynayan Türk millî futbolcudur. Şu anda İngiltere Championship ekiplerinden West Bromwich Albion forması giymektedir. 9 Mart 1994 tarihinde İzmir’in Konak ilçesinde doğan Yokuşlu, 30 yaşındadır. Türkiye Millî Futbol Takımı’nda da forma giyen Yokuşlu, hem millî takım hem de kulüp düzeyinde gösterdiği performansla dikkat çekmektedir.

Boyu 1.91 metre olan ve 79 kilogram ağırlığında olan Okay Yokuşlu’nun kahverengi gözleri ve siyah saçları vardır. Balık burcudur. Futbolculuk kariyerine genç yaşlarda başlayan Yokuşlu, yetenekleri ve çalışkanlığı sayesinde kısa sürede yükselmiş ve uluslararası arenada tanınan bir oyuncu haline gelmiştir.

Okay Yokuşlu’nun ailesi de spor kariyerinde önemli bir yer tutar. Babası Okan Yokuşlu ve annesi Ayşegül Yokuşlu, onun gelişiminde büyük destek sağlamışlardır. Ayrıca Kutay Yokuşlu adında bir kardeşi vardır. 2019 yılında Melisa Kerman ile evlenen Okay Yokuşlu’nun özel hayatı da spor kariyeri kadar ilgi çekmektedir.

Türkiye Millî Futbol Takımı’nda 5 numaralı formayı giyen Yokuşlu, West Bromwich Albion’da ise 35 numaralı formayla mücadele etmektedir. Hem kulüp hem de millî takım düzeyindeki başarıları, Okay Yokuşlu’nun futbol dünyasında saygın bir yer edinmesini sağlamıştır. Orta saha pozisyonunda gösterdiği üstün performans ve oyun zekasıyla tanınan Yokuşlu, futboldaki kariyerine başarılarla devam etmektedir. Ayrıca Okay euro 2024 şampiyonasında büyük performas sergilemiştir

 

Adı Soyadı Okay Yokuşlu
Tam Adı Okay Yokuşlu
Doğum Tarihi 9 Mart 1994
Yaşı 30 Yaşında
Güneş Burcu Balık
Doğum Yeri (Nereli) Konak / İzmir
Göz Rengi Kahverengi
Doğal Saç Rengi Siyah
Kilosu 79 kg
Boyu 191 cm
Mesleği Futbolcu

Tam Adı

Okay Yokuşlu

Doğum Tarihi

9 Mart 1994

Yaşı

30 Yaşında

Güneş Burcu

Balık

Doğum Yeri (Nereli)

Konak / İzmir

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Siyah

Kilosu

79 kg

Boyu

1.91 m (191 cm)

Şu andaki takımları (2024)

  • Türkiye Millî Futbol Takımı
  • West Bromwich Albion

Mesleği

Futbolcu

Yorum yapın

infopaylasim.com Kedi isimleri/