Nur Yoldaş Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Nur Yoldaş, Türk sanat müziği dünyasının renkli figürlerinden biri. Geçmişten günümüze, sesi ve yorumuyla pek çok kişiye ulaşan Yoldaş’ın boyu da merak konusu olmuştur. Bu makalede, Türk sanat müziği repertuarında yer alan birçok başarılı eserin seslendireni Nur Yoldaş hakkında detaylı bilgileri ve ilginç gerçekleri bulacaksınız.

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Nur Yoldaş, 4 Ocak 1956 ‘da İstabul’da dünyaya geldi. Müzikle erken yaşta tanışan Yoldaş, Ankara Devlet Konservatuvarı’nda eğitim aldı. Genç yaşta sesinin güzelliği ve tınısı ile dikkatleri üzerine çeken Yoldaş, repertuarındaki zengin eserlerle Türk sanat müziği dünyasında kısa sürede tanınmış bir isim haline geldi. Nur Yoldaş, kariyeri boyunca birçok değerli besteci ve güfteciyle çalışma fırsatı bulmuştur. Ayrıca, seslendirdiği birçok eser, genç nesiller tarafından da beğeniyle dinlenmektedir.

 

Adı Soyadı Nur Yoldaş
Tam Adı Nur Yoldaş
Doğum Yeri/Nereli İstanbul, Türkiye
Doğum Tarihi/Yılı 4 Ocak 1956
Yaşı/Kaç Yaşında 68 yaşında
Boyu/Boyu Kaç 1.65 m
Kilosu/Kaç Kilo 58 kg
Göz Rengi Kahverengi
Saç Rengi Siyah
Güneş Burcu Oğlak
Eşi Ergüder Yoldaş (e. 1976–1991)
Mesleği Sanatçı

Tam Adı

Nur Yoldaş

Doğum Yeri/Nereli

İstanbul, Türkiye

Doğum Tarihi/Yılı

4 Ocak 1956

Yaşı/Kaç Yaşında

68 yaşında

Boyu/Boyu Kaç

1.65 m

Kilosu/Kaç Kilo

58 kg

Göz Rengi

Kahverengi

Saç Rengi

Siyah

Güneş Burcu

Oğlak

Eşi

Ergüder Yoldaş (e. 1976–1991)

Mesleği

Sanatçı


Özel Hayatı ve İlginç Bilgiler

Nur Yoldaş, özel hayatını gizli tutmayı tercih eden sanatçılardan biridir. Ancak, sanatçının müzik kariyeri dışında birçok ilgi alanı olduğu bilinmektedir. Seyahat etmeyi seven Yoldaş, dünyanın dört bir yanında birçok ülkeyi ziyaret etmiştir. Aynı zamanda sanatçı, sosyal sorumluluk projelerine de büyük bir ilgi duymaktadır ve pek çok hayır işine imza atmıştır.

Yorum yapın

infopaylasim.com Kedi isimleri/