Burak Bulut Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Burak Bulut, son dönemin en dikkat çeken isimlerinden biri. Burak Bulut Boyu ve Burak Bulut Nereli gibi soruların yanı sıra, onun müzik kariyeri ve başarıları da hayranları tarafından merak ediliyor. Şimdi, bu genç ve yetenekli sanatçının hayatına daha yakından bir göz atalım.

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Elazığ’ın Palu ilçesinde 1996 yılında dünyaya gelen Burak Bulut, genç yaşına rağmen müzik sektöründe büyük bir ilgi görmekte. Aslen Elazığlı olan sanatçının bir kardeşi bulunmaktadır. İlköğretimini Ziya Gökalp İlkokulunda tamamlayan Burak, Korgeneral Hulusi Sayın Ticaret Meslek Lisesi’nde bankacılık ve finans bölümünü bitirdi. Şu anda Fırat Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe bölümünde eğitimine devam ediyor.

Burak Bulut, müzik kariyerine Youtube üzerinden şarkılar yayınlayarak başladı. Ancak bir süre sonra müziğe ara verdi. 2021 yılında, Kurtuluş Kuş ile birlikte “Sevmedim Deme” adlı şarkıyı çıkardı ve bu şarkıyla büyük bir çıkış yakaladı. Bu şarkı, onun geniş kitleler tarafından tanınmasını sağladı ve kariyerinde yeni bir sayfa açtı.

 

 

Adı Soyadı Burak Bulut
Tam Adı Burak Bulut
Doğum Tarihi 26 Eylül 1996
Yaşı 28 Yaşında
Eşi Eda Sakız
Güneş Burcu Terazi
Doğum Yeri (Nereli) Elazığ, Palu
Göz Rengi Kahverengi
Doğal Saç Rengi Siyah
Kilosu 74 kg
Boyu 1.82 m
Mesleği Şarkıcı

Tam Adı

Burak Bulut

Doğum Tarihi

26 Eylül 1996

Yaşı

28 Yaşında

Eşi

Eda Sakız

Güneş Burcu

Terazi

Doğum Yeri (Nereli)

Elazığ, Palu

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Siyah

Kilosu

74 kg

Boyu

1.82 m

Eğitimi

Fırat Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe

Mesleği

Şarkıcı

petinya.net