Meltem Yılmazkaya Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Meltem Yılmazkaya boyu, enerjik tavırları ve başarılı sunuculuğuyla Türkiye’nin tanınmış televizyon sunucularından ve oyuncularından biridir. Ekranların sevilen ismi Yılmazkaya, çeşitli projelerde ve televizyon programlarında gösterdiği başarılı performanslarla geniş bir hayran kitlesine sahip olmuştur.

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Meltem Yılmazkaya, 27 Kasım 1984 tarihinde İstanbul’da doğdu. Televizyon kariyerine ilk adımlarını atmadan önce çeşitli tiyatro projelerinde yer aldı. Ancak asıl tanınırlığı, televizyonda sunduğu programlarla geldi.

Televizyon kariyerine sunuculukla başlayan Yılmazkaya, özellikle 2000’li yılların başından itibaren birçok televizyon programında görev aldı. Zaman içinde oyunculukta yapmaya başlayan Meltem, birçok dizi ve filmde de rol aldı. Sunuculuğunun yanı sıra oyunculuğuyla da beğeni topladı.

Televizyon dünyasındaki başarılı çalışmalarının yanı sıra, çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan Yılmazkaya, sosyal medya üzerinden de aktif bir profil sergiliyor. Takipçileriyle sık sık etkileşimde bulunan Yılmazkaya, sempatik tavırlarıyla geniş bir hayran kitlesine sahip.

2013 yılından itibaren ekranlarda yer alan ve Güldür Güldür adlı televizyon programında Mehtap karakteriyle unutulmaz izler bırakan bir yetenektir.

Adı Soyadı Bilgi
Tam Adı Meltem Yılmazkaya
Doğum Yeri İstanbul, Türkiye
Doğum Tarihi 27 Kasım 1984
Yaşı 39 yaşında (2024 itibariyle)
Boyu 1.60 cm
Kilosu 61 kg
Göz Rengi Kahverengi
Saç Rengi Kahverengi
Meslek Oyuncu
Medeni Durumu Bilgi yok
Ayakkabı Numarası 39
Burç Yay

Tam Adı

Meltem Yılmazkaya

Doğum Tarihi

27 Kasım 1984

Yaşı

39 Yaşında

Güneş Burcu

Yay

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul, Türkiye

Kilosu

61 kg

Boyu

1.60 cm

Mesleği

Oyuncu

Filmografisi

Yıl Film Adı
2009 Aile Saadeti
2009 Benim Annem Bir Melek
2010 Şen Yuva
2011 5’er Beşer
2011 Adım Bayram Bayram
2012 Aşkın Halleri
2013-günümüz Güldür Güldür
2013 Aldırma Gönül
2015 Dedemin Fişi
2016 Kaçma Birader
2018 Cici Babam

Meltem Yılmazkaya, ekranların sevilen yüzlerinden biri olarak, sunduğu programlarla ve rol aldığı projelerle adından sıkça söz ettirmiştir. Profesyonel tavırları, başarılı sunuculuğu ve oyunculuğuyla televizyon dünyasında önemli bir yere sahiptir.

Yorum yapın

Kedi isimleri