Emilia Clarke Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Bu yazıda, “Game of Thrones” serisi ile global üne kavuşan İngiliz aktris Emilia Clarke’ın hayatı, kariyeri ve başarıları hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız. Clarke’ın boyu, kilosu, nereli olduğu ve diğer özellikleriyle ilgili bilgiler de dahil olmak üzere, onunla ilgili en çok merak edilen soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz.


Kısaca Hayatı (Biyografi)

Emilia Clarke, 23 Ekim 1986’da Londra, İngiltere’de doğdu. İngiliz bir aktris olan Clarke, oyunculuk kariyerine tiyatro oyunlarıyla başladı. Ancak gerçek çıkışını, HBO’nun fenomen dizisi “Game of Thrones” (Taht Oyunları)’ndaki Daenerys Targaryen rolüyle yaptı. Bu rolüyle dünya çapında büyük bir üne kavuştu ve pek çok ödül kazandı.

Clarke’ın oyunculuk kariyeri sadece televizyonla sınırlı değil. “Me Before You” (Senden Önce Ben), “Solo: A Star Wars Story” ve “Terminator Genisys” gibi önemli filmlerde de başrollerde yer aldı. Bu projelerle geniş bir hayran kitlesi edindi ve uluslararası bir yıldız haline geldi.

Kişisel hayatında da zorluklarla mücadele eden Clarke, 2019 yılında beyin anevrizması geçirdi ve bu konuda kamuoyuna açık bir şekilde konuşarak farkındalık yaratmaya çalıştı. Sosyal medyada aktif bir kullanıcı olan Clarke, hayranlarıyla sürekli etkileşimde bulunuyor ve onlara ilham veriyor.

Emilia Clarke, Akrep burcu olup, 1.57 metre boyunda ve 52 kilogram ağırlığındadır. Henüz evli değildir ve çocuğu yoktur. Oyunculuk kariyerinde elde ettiği başarılarla birlikte, gelecekte de büyük projelerde yer alması beklenmektedir.

Adı Soyadı Emilia Clarke
Tam Adı Emilia Isobel Euphemia Rose Clarke
Doğum Tarihi 23 Ekim 1986
Yaşı (2024) 37 yaşında
Eşi/Sevgilisi Bilgi Yok
Güneş Burcu Akrep
Doğum Yeri (Nereli) Londra / İngiltere
Göz Rengi Yeşil
Doğal Saç Rengi Kahverengi
Kilosu 52 kg
Boyu 1.57 m
Mesleği Oyuncu

Tam Adı

Emilia Isobel Euphemia Rose Clarke

Doğum Tarihi

23 Ekim 1986

Yaşı

37 yaşında

Eşi/Sevgilisi

Güneş Burcu

Akrep

Doğum Yeri (Nereli)

Londra / İngiltere

Göz Rengi

Yeşil

Doğal Saç Rengi

Kahverengi

Kilosu

52 kg

Boyu

1.57 m

Ailesi

 • Philip Clarke (Baba)
 • Jennifer Clarke (Anne)

Eğitim

Drama School London

Mesleği

Oyuncu


 

Soru Cevap Bölümü

 1. Emilia Clarke hangi diziyle ün kazanmıştır?
  “Game of Thrones”.
 2. Clarke’ın en bilinen filmi hangisidir?
  “Me Before You”.
 3. Emilia Clarke kaç yaşındadır?
  37 yaşında.
 4. Hangi burçtandır?
  Akrep.

Emilia Clarke, “Game of Thrones” sayesinde küresel bir üne kavuşmuş, farklı film ve dizi projeleriyle kariyerini zenginleştirmiştir. Kişisel yaşamındaki zorluklara rağmen, Clarke her zaman pozitif bir enerjiyle hayranlarına ilham vermiştir. Ejderhaların Annesi olarak anılan bu başarılı oyuncu, şüphesiz gelecekte de büyük projelerde yer alacaktır.

Yorum yapın

infopaylasim.com Kedi isimleri/