Deniz Tekin Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Başarılı müzisyen Deniz Tekin, henüz ilkokul yıllarındayken flüt ve piyano öğrenmeye başlayarak amatör müzik kariyerine böylece giriş yapmış oldu. Liseye geldiğinde amatör gruplarda yer almaya başladı. Henüz lise 2’ye giderken bir kafede sahneye çıkarak vokalist kariyerinin ilk adımını attı. Kendine koyduğu ”Daphead” kullanıcı adıyla sosyal medyada müziklerini paylaştı ve adını duyurdu.

Diş doktoru bir babanın kızı olarak İzmir’in Konak ilçesinde doğduğu için çocukluk yıllarını da İzmir’de geçirdi. Liseyi Gaziantep ilinde okuduğu dönem yaptığı orjinal şarkılarını SoundCloud platformuna yükledi ve paylaşımları büyük ilgi gördü. Bu ilginin ardından henüz 17 yaşındayken albüm çıkartma kararı aldı ve aynı yıl ”Kozaluçka” albümünü piyasaya sürerek profesyonel müzik kariyerine hızlı bir giriş yaptı.

Peki Deniz Tekin Kaç Kilo, Deniz Tekin’in Boyu Kaç ve Deniz Tekin Nereli ? Deniz bugünkü tarihe göre 24 yaşına girdi ve 7 Haziran 1997 tarihinde İzmir’de doğdu. Boyu yaklaşık 168 santimetre uzunluğunda ve kilosunun da 64 civarlarında olduğu biliniyor. Ünlü şarkıcı İzmir’de doğsa da ortaokul ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamladığı biliniyor.  Üniversite eğitimini ise Boğaziçi Üniversitesi’nde Batı Dilleri ve Edebiyatı bölümünde okuyarak tamamladı. Üniversite yıllarında müzik kariyerine daha fazla ağırlık vermeye başladı.

 

Adı Soyadı Deniz Tekin
Tam Adı Hatice Deniz Tekin
Doğum Tarihi 7 Haziran 1997
Yaşı 27 Yaşında
Eşi
Güneş Burcu İkizler
Doğum Yeri (Nereli) Konak / İzmir
Göz Rengi Kahverengi
Doğal Saç Rengi Siyah
Kilosu 64 kg
Boyu 1.68 m (168 cm)
Mesleği Müzisyen – Söz Yazarı

Tam Adı

Hatice Deniz Tekin

Doğum Tarihi

7 Haziran 1997

Yaşı

27 Yaşında

Güneş Burcu

İkizler

Doğum Yeri (Nereli)

Konak, İzmir

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Siyah

Kilosu

64 kg

Boyu

1.68 m (168 cm)

Mesleği

Müzisyen – Söz Yazarı

Yorum yapın

infopaylasim.com Kedi isimleri/