Birkan Sokullu Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Birkan Sokullu, 6 Ekim 1985 tarihinde İstanbul’da Bosna göçmeni bir ailede Pazar günü doğmuş olan Türk oyuncudur. Fiziksel özellikleri arasında mavi gözleri ve siyah doğal saçları bulunmaktadır. 1.90 metre boyunda ve 85 kilogram ağırlığındadır. Terazi burcudur ve genç yaşlarda basketbol ile ilgilenmiştir. Ortaokul ve lise yıllarında okul takımlarında basketbol oynamış ve Tekel Spor Kulübü’nde sahaya çıkmıştır. Ancak üniversite yıllarında basketbola ara vermiştir.

Sokullu, Maltepe Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü’nden mezun olmuştur. Üniversiteye devam ederken modellik yapmış ve 2003 yılında Best Model of Turkey yarışmasında üçüncü olmuştur. Ayrıca, İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölümü’nde bir yıl eğitim almıştır. Oyunculuk kariyerine 2008 yılında Elif adlı diziden aldığı teklifle başlamış ve Dolunay Soysert’ten oyunculuk dersleri alarak bu alanda kendini geliştirmiştir.

Kariyerinin dönüm noktası, Küçük Kadınlar dizisinde canlandırdığı “Umut” karakteri olmuştur. Bu dizideki performansıyla geniş kitlelerce tanınmış ve beğeni toplamıştır. Daha sonra Bana Sevmeyi Anlat, Kuzgun ve Şahsiyet gibi başarılı projelerde yer almıştır. 2010-2011 yılları arasında yayımlanan Küçük Sırlar dizisindeki “Demir” karakteri ve 2014’te Kurt Seyit ve Şura dizisindeki rolü ile dikkatleri üzerine çekmiştir. 2020-2022 yılları arasında TRT 1’de yayımlanan Masumlar Apartmanı dizisinde canlandırdığı “Han Derenoğlu” karakteri ile de büyük bir başarı elde etmiştir.

Birkan Sokullu’nun özel hayatı hakkında çok fazla bilgi bulunmamaktadır çünkü özel hayatını medyadan uzak tutmayı tercih etmektedir. Ancak, 2012-2015 yılları arasında ünlü oyuncu Aslı Enver ile evli olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda basketbol oynamayı çok seven Sokullu, bu hobisi ile de bilinir. Oyunculuk kariyerindeki başarılarının yanı sıra, özel hayatını gizli tutmayı başaran ender ünlülerden biridir.

 

Adı Soyadı Birkan Sokullu
Tam Adı Birkan Sokullu
Doğum Tarihi 6 Ekim 1985
Yaşı 38 Yaşında
Eşi Aslı Enver (e. 2012–2015)
Güneş Burcu Terazi
Doğum Yeri (Nereli) İstanbul / Türkiye
Göz Rengi Mavi
Doğal Saç Rengi Siyah
Kilosu 85 kg
Boyu 1.90 m
Mesleği Oyuncu

Tam Adı

Birkan Sokullu

Doğum Tarihi

6 Ekim 1985

Yaşı

38 Yaşında

Eşi

Aslı Enver (e. 2012–2015)

Güneş Burcu

Terazi

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul, Türkiye

Göz Rengi

Mavi

Doğal Saç Rengi

Siyah

Kilosu

85 kg

Boyu

1.90 m

Eğitim

Maltepe Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü

Mesleği

Oyuncu

Yorum yapın

petinya.net