Alicia Vikander Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Alicia Vikander, İsveçli bir oyuncu ve yapımcıdır. “Ex Machina” ve “The Danish Girl” filmleriyle uluslararası alanda büyük bir üne kavuşmuştur. Özellikle “The Danish Girl” filmindeki performansıyla En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Oscar ödülü kazanmıştır.

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Alicia Amanda Vikander, 3 Ekim 1988 tarihinde İsveç’in Göteborg şehrinde Pazartesi günü dünyaya geldi. Annesi Maria Fahl-Vikander tiyatro oyuncusu, babası Svante Vikander ise psikiyatristtir. Alicia, annesiyle büyüdü ve 5 üvey kardeşi vardır. Göteborg Operası’nda 7 yaşında sahneye çıktı ve 9 yaşında bale eğitimine başladı. Baleye olan tutkusu onu Stockholm’e taşıdı ve burada İsveç Kraliyet Bale Okulu’nda eğitim aldı. Daha sonra Amerikan Bale Okulu’nda da eğitimini sürdürdü.

Oyunculuk kariyerine İsveç televizyonunda kısa filmler ve dizilerle adım attı. 2008-2010 yılları arasında “Andra Avenyn” dizisinde Josefin Björn-Tegebrandt karakterini canlandırarak tanındı. Uluslararası çapta dikkat çekmesi ise 2012 yapımı “Anna Karenina” filmindeki Kitty rolüyle oldu. Ardından “A Royal Affair”, “The Fifth Estate” gibi filmlerde yer aldı.

Büyük çıkışını 2015 yılında “Ex Machina” filmindeki yapay zeka Ava ve “The Danish Girl” filmindeki Gerda rolleriyle gerçekleştirdi. “The Danish Girl” performansıyla En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar’ını kazandı.

Alicia Vikander, 2017 yılında oyuncu Michael Fassbender ile evlendi. Oyunculuk kariyerine aktif olarak devam eden Vikander, birçok önemli yapımda rol almaya devam etmektedir, bunlar arasında “Jason Bourne” gibi filmler de bulunmaktadır. Alicia Vikander’in fiziksel özellikleri ise şu şekildedir: 1.68 metre boyunda, 53 kilogram ağırlığında, kahverengi gözlü ve Koyu Kahverengi saçlıdır. Güneş burcu Terazi’dir.

 

Adı Soyadı Alicia Vikander
Tam Adı Alicia Amanda Vikander
Doğum Yeri/Nereli Göteborg, İsveç
Doğum Tarihi/Yılı 3 Ekim 1988
Yaşı/Kaç Yaşında 35 yaşında
Boyu/Boyu Kaç 1.68 metre
Kilosu/Kaç Kilo 53 kilogram
Göz Rengi Kahverengi
Saç Rengi Koyu Kahverengi
Güneş Burcu Terazi
Eşi/Sevgilisi Michael Fassbender (e. 2017)
Eğitim Kraliyet Bale Okulu
Ailesi
  • Annesi: Maria Fahl Vikander
  • Babası: Svante Vikander
  • Kardeşleri: Anton Vikander
Ayakkabı Numarası 38
Mesleği Oyuncu – Dansçı

Tam Adı

Alicia Amanda Vikander

Doğum Yeri/Nereli

Göteborg, İsveç

Doğum Tarihi/Yılı

3 Ekim 1988

Yaşı/Kaç Yaşında

35 yaşında

Boyu/Boyu Kaç

1.68 metre

Kilosu/Kaç Kilo

53 kilogram

Göz Rengi

Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Güneş Burcu

Terazi

Eğitim

Kraliyet Bale Okulu

Eşi/Sevgilisi

Michael Fassbender (e. 2017)

Ailesi

Ebeveynleri: (annesi) Maria Fahl Vikander, (babası) Svante Vikander
Kardeşleri: Anton Vikander

Ayakkabı Numarası

38

Mesleği

Oyuncu – Dansçı

Yorum yapın

infopaylasim.com Kedi isimleri/