Zac Efron Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Zachary David Alexander 18 Ekim 1987’de Pazar günü San Luis Obispo, Kaliforniya, ABD’de doğdu. Terazi burcu olan Efron, 1.73 metre boyunda ve 80 kilogram ağırlığındadır. Mavi gözleri ve koyu kahverengi doğal saçları ile dikkat çeker. Genç yaşta oyunculuk dünyasına adım atan Efron, kısa sürede büyük bir üne kavuştu.

Efron, Arroyo Grande High School’dan 2006 yılında mezun oldu. Ayrıca Pacific Conservatory of the Performing Arts’ta ve Paulding Middle School’da eğitim aldı. Profesyonel oyunculuk kariyerine 2000’li yıllarda başlayan Efron, özellikle genç izleyiciler tarafından tanınan bir isim haline geldi. Onun popülerliği, “High School Musical” serisindeki Troy Bolton rolüyle doruğa ulaştı.

Zac Efron’un ailesi, babası David Efron ve annesi Starla Baskett’ten oluşmaktadır. Dylan Efron adında bir kardeşi vardır. Efron’un özel hayatında evlilik veya bilinen bir sevgilisi yoktur.

Kariyeri boyunca birçok filmde ve televizyon dizisinde rol alan Efron, yeteneği ve karizması ile hem eleştirmenler hem de izleyiciler tarafından takdir edilmiştir. “High School Musical” serisi dışında, “Hairspray”, “17 Again”, “The Greatest Showman” ve “Baywatch” gibi başarılı yapımlarda yer almıştır.

Zac Efron’un mesleği sinema oyunculuğudur ve 2024 itibariyle 36 yaşındadır. Serveti yaklaşık 10 milyon dolar civarındadır. Kariyerine olan bağlılığı ve yeteneği, onu Hollywood’un önde gelen genç yıldızlarından biri yapmıştır. Oyunculuğun yanı sıra, Efron çeşitli sosyal sorumluluk projelerine de destek vermekte ve sağlıklı yaşam tarzı ile ilgili farkındalık yaratmaya çalışmaktadır.

 

Adı Soyadı Zac Efron
Tam Adı Zachary David Alexander
Doğum Yeri (Nereli) San Luis Obispo, Kaliforniya, ABD
Doğum Tarihi (Yılı) 18 Ekim 1987
Yaşı (2024) 36 yaşında
Boyu 1.73 metre
Kilosu 80 kilogram
Göz Rengi Mavi
Doğal Saç Rengi Koyu Kahverengi
Güneş Burcu Terazi
Eşi/Sevgilisi
Eğitim
  • Arroyo Grande High School (2006)
  • Pacific Conservatory of the Performing Arts (2000–2001)
  • Paulding Middle School
Serveti/Kazancı 10 milyon dolar
Ailesi David Efron, Starla Baskett
Ayakkabı Numarası 42
Kardeşleri Dylan Efron
Mesleği Sinema oyuncusu

Tam Adı

Zachary David Alexander

Doğum Tarihi

18 Ekim 1987

Yaşı

36 yaşında

Eşi

Güneş Burcu

Terazi

Doğum Yeri (Nereli)

San Luis Obispo, Kaliforniya, ABD

Göz Rengi

Mavi

Doğal Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Kilosu

80 kilogram

Boyu

1.73 metre

Mesleği

Sinema oyuncusu

Yorum yapın

infopaylasim.com Kedi isimleri/