Vin Diesel Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Bu yazıda, Hollywood’un öne çıkan aksiyon yıldızlarından Vin Diesel’in hayatı, kariyeri ve başarıları hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız. Vin Diesel’in boyu, kilosu, doğum yeri ve diğer özellikleriyle ilgili bilgiler de dahil olmak üzere, onunla ilgili en çok merak edilen soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz.

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Vin Diesel, Hollywood’un önde gelen aksiyon yıldızlarından biri olarak tanınan Vin Mark Sinclair olarak Alameda County, Kaliforniya’da 18 Temmuz 1967’de doğmuştur. 1.82 metre boyunda ve 102 kilogram ağırlığındadır. Açık kahverengi gözlere sahip olan Diesel’ yaklaşık 225 milyon dolar serveti bulunmaktadır. Yengeç burcu olan sanatçı, bekardır ve bir kız çocuğu babasıdır.

Oyunculuk kariyerine 1990’ların başında başlayan Vin Diesel, 2001 yapımı “Hızlı ve Öfkeli” ile uluslararası çapta tanınmıştır. Dominic Toretto karakteri, onun kariyerinde dönüm noktası olmuştur. Diesel ayrıca “xXx”, “Riddick” serisi ve Marvel Sinematik Evreni’nde Groot karakterini seslendirdiği “Guardians of the Galaxy” gibi önemli projelerde yer almıştır.

Vin Diesel, etkileyici oyunculuk yeteneği ve karizmatik kişiliğiyle milyonlarca hayran kazanmış ve Hollywood’un en tanınmış yüzlerinden biri haline gelmiştir. Aksiyon sinemasının vazgeçilmez isimlerinden biri olarak, sanat dünyasında kendine sağlam bir yer edinmiştir.

 

Adı Soyadı Vin Diesel
Tam Adı Mark Sinclair
Doğum Yeri Alameda County, Kaliforniya, ABD
Doğum Tarihi 18 Temmuz 1967
Yaşı 56 yaşında
Boyu 1.82 m
Kilosu 102 kg
Göz Rengi Açık Kahverengi
Saç Rengi Kel
Güneş Burcu Yengeç
Serveti/Kazancı Yaklaşık 225 milyon dolar
Medeni Durumu Bekar
Çocukları Hania Riley Sinclair
Mesleği Aktör, Yapımcı

 

Tam Adı

Vin Mark Sinclair

Doğum Tarihi

18 Temmuz 1967

Doğum Yeri (Nereli)

Alameda İlçesi, Kaliforniya, ABD

Yaşı

56 Yaşında

Güneş Burcu

Yengeç

Göz Rengi

Açık Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Saçı yok

Kilosu

102 kg

Boyu

182 cm

Mesleği

Sinema Oyuncusu

 

Yorum yapın

infopaylasim.com Kedi isimleri/