Tuba Ünsal Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Türk sinema ve dizi sahnesinin parlak yıldızlarından biri olarak adını duyuran Tuba Ünsal, başarıları ve etkileyici yetenekleriyle tanınmış bir isimdir. Hem sinema hem de televizyon projelerindeki başarısıyla izleyicilerin gönlünde taht kuran Ünsal’ı daha yakından tanımak isteyenler için, bu makalede onun yaşam öyküsüne ve kariyerine dair keyifli ayrıntıları inceleyeceğiz. Aynı zamanda Tuba Ünsal’ın boyu, kilosu, nereli olduğu gibi merak edilen bilgileri de bu yazının içerisinde bulabileceksiniz. Öyleyse, Tuba Ünsal’ın ışıltılı dünyasına birlikte adım atalım!

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Tuba Ünsal, Türk sinema ve dizi oyuncusu olarak tanınan bir isimdir. 7 Aralık 1981 tarihinde pazar günü Denizli’de doğmuştur. Marmara Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan Ünsal, aslen tiyatro eğitimi almış ve oyunculuk kariyerine tiyatro sahnelerinde adım atmıştır. Kariyerinde “Yılan Hikayesi”, “Sahra”, “Vizontele”, “Gönül Yarası” gibi önemli yapımlarda yer almış ve oyunculuğu ile dikkat çekmiştir. Hem komedi hem de dram türündeki projelerdeki başarısıyla geniş kitleler tarafından sevilmiştir.

Tuba Ünsal’ın fiziksel özellikleri şu şekildedir: 1.67 metre boyunda ve yaklaşık 55 kilogram ağırlığındadır. Mavi gözleri ve sarı saçları vardır. Zarif ve etkileyici görünümü ile kırmızı halı etkinliklerinde sıklıkla göz kamaştırmıştır. Özel hayatında oyuncu Umut Evirgen ile evli olan Tuba Ünsal’ın bir çocuğu bulunmaktadır. Ailesine olan düşkünlüğü ve samimi duruşu ile tanınan Ünsal, hem profesyonel başarılarıyla hem de kişisel yaşamıyla takdir toplamaktadır. Tuba Ünsal’ın Türk sinema ve dizi dünyasına katkıları büyük olmuş, yetenekleriyle izleyicilerin gönlünde taht kurmuştur.

Adı Soyadı Tuba Ünsal
Tam Adı Tuba Ünsal
Doğum Yeri (Nereli) Denizli / Türkiye
Doğum Tarihi/Yaşı 7 Aralık 1981
Yaşı 42 Yaşında
Boyu 1.67 m
Kilosu 55 kg
Göz Rengi Mavi
Saç Rengi Sarı
Güneş Burcu Yengeç
Eşi/Sevgilisi Mirgün Cabas (e. 2013–2018)
Meslek Oyuncu – Manken – Tiyatrocu
Eğitim Marmara Üniversitesi İşletme
Ailesi Aysel Ünsal, Nazım Ünsal
Çocukları 2

Tam Adı

Tuba Ünsal

Doğum Yeri/Nereli

Denizli, Türkiye

Doğum Tarihi

7 Aralık 1981

Yaşı

42 Yaşında

Boyu/Boyu Kaç

1.67 m

Kilosu/Kaç Kilo

55 kg

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Sarı

Güneş Burcu

Yengeç

Eşi/Sevgilisi

Mirgün Cabas (e. 2013–2018)

Meslek

Oyuncu – Manken

Eğitim

Marmara Üniversitesi İşletme

Ailesi

  • Aysel Ünsal, Nazım Ünsal
  • Çocukları: 2

Yorum yapın

infopaylasim.com Kedi isimleri/