Scarlett Johansson Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Scarlett Johansson, hem yeteneği hem de etkileyici oyunculuğu ile Hollywood’un en aranılan ve sevilen yıldızlarından biridir. “Avengers” serisi, “Lost in Translation” ve “Marriage Story” gibi rolleriyle uluslararası üne sahip olmuştur.


Kısaca Hayatı(Biyografi)

Scarlett Ingrid Johansson, 22 Kasım 1984 tarihinde Manhattan, New York’ta Perşembe günü doğmuştur. Johansson, genç yaşta oyunculuğa başlamış ve yeteneğiyle kısa sürede dikkatleri üzerine çekmiştir. İlk olarak “The Horse Whisperer” adlı filmle adını duyuran Johansson, asıl büyük çıkışını “Lost in Translation” filmiyle yapmıştır. Bu filmdeki performansıyla eleştirmenlerden büyük övgü almış ve kariyerinde önemli bir dönüm noktasına ulaşmıştır.

Scarlett Johansson, Marvel Sinematik Evreni’nde canlandırdığı Kara Dul (Black Widow) karakteri ile tüm dünyada tanınmış ve büyük bir hayran kitlesi kazanmıştır. Bu karakterle sekiz filmde yer alarak büyük bir başarı elde etmiştir. 2021 yılında vizyona giren solo filmi “Black Widow” ile de kariyerinde bir ilke imza atmıştır.

Johansson, kariyeri boyunca birçok ödül kazanmıştır. Özellikle “Marriage Story” ve “Jojo Rabbit” filmleriyle iki farklı kategoride Oscar’a aday gösterilen ilk oyuncu olma başarısını elde etmiştir. Ayrıca, Tony ve BAFTA ödüllerinin de sahibidir. Broadway’de sahneye çıktığı “Köprüden Görünüş” adlı oyunla En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Tony Ödülü’nü kazanmıştır. Oyunculuğunun yanı sıra, Scarlett Johansson müzikle de ilgilenmektedir. İlk albümü “Anywhere I Lay My Head” ile müzik kariyerine başlangıç yapmış ve bu alanda da yeteneklerini sergilemiştir. Johansson, kadın hakları ve çocukların eğitimi gibi sosyal konulara duyarlıdır ve çeşitli hayırsever amaçları desteklemektedir.

Özel hayatında da hareketli bir yaşam sürdüren Johansson, aktör Ryan Reynolds, iş adamı Romain Dauriac ve komedyen Colin Jost ile evlenmiştir. Ryan Reynolds ile 2008-2011 yılları arasında, Romain Dauriac ile 2014-2017 yılları arasında evli kalan Johansson, 2020 yılında Colin Jost ile evlenmiştir. Bu evliliklerden iki çocuğu bulunmaktadır: Rose Dorothy Dauriac ve Jost’tan bir çocuk. Johansson’un ailesi de sanata yakındır. Babası Karsten Johansson ve annesi Melanie Sloan, Scarlett’in kariyerinde önemli bir yere sahiptir. Kardeşleri Vanessa Johansson, Hunter Johansson, Christian Johansson, Fenan Sloan ve Adrian Johansson da onun hayatında önemli roller üstlenmiştir.

Scarlett Johansson, hem oyunculuk hem de müzik kariyerindeki başarılarıyla ve sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekle takdir toplamaktadır. Forbes Celebrity 100 listesinde birçok kez yer almış, 2018 ve 2019 yıllarında dünyanın en çok kazanan oyuncusu olmuştur. 2021 yılında Time dergisi tarafından dünyanın en etkili 100 kişisinden biri olarak seçilmiştir. Filmleri dünya çapında 15,4 milyar doların üzerinde hasılat elde ederek onu tüm zamanların en çok gişe hasılatı elde eden kadın yıldızı yapmıştır.

Scarlett Johansson’un fiziksel özellikleri ise şu şekildedir: 1,60 m boyunda, 52 kilogram ağırlığında, yeşil gözlü ve sarı saçlıdır. Güneş burcu Akrep’tir.

 

Adı Soyadı Scarlett Johansson
Tam Adı Scarlett Ingrid Johansson
Doğum Tarihi 22 Kasım 1984
Yaşı (2024) 39 yaşında
Sevgilisi/Eşi Colin Jost (e. 2020)
Güneş Burcu Akrep
Doğum Yeri (Nereli) Manhattan / New York / ABD
Göz Rengi Yeşil
Doğal Saç Rengi Sarı
Kilosu 52 kg
Boyu 1.60 m
Mesleği Aktris – Şarkıcı

 

Tam Adı

Scarlett Ingrid Johansson

Doğum Tarihi

22 Kasım 1984

Yaşı

39 yaşında

Eşi

  • Colin Jost (e. 2020)
  • Romain Dauriac (e. 2014–2017)
  • Ryan Reynolds (e. 2008–2011)

Güneş Burcu

Akrep

Doğum Yeri (Nereli)

Manhattan, New York, ABD

Göz Rengi

Yeşil

Doğal Saç Rengi

Sarı

Kilosu

52 kg

Boyu

1.60 m

Ailesi

  • Babası: Karsten Johansson
  • Annesi: Melanie Sloan
  • Çocukları: Rose Dorothy Dauriac
  • Kardeşleri: Vanessa Johansson, Hunter Johansson, Christian Johansson, Fenan Sloan, Adrian Johansson

Mesleği

Aktris – Şarkıcı

Yorum yapın

infopaylasim.com Kedi isimleri/