Pamir Pekin Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Pamir Pekin, Türkiye’nin sevilen aktörlerinden biridir. Birçok televizyon dizisi, sinema filmi ve reklamda başarılı performansları ile tanınır.

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Pamir Pekin, 31 Mayıs 1979’da İstanbul’da doğmuş bir Türk oyuncudur. Marmara Üniversitesi Ekonometri Bölümünden mezun olan Pekin, kariyerine modellik yaparak başlamıştır. 2003 yılında Yağmur Atacan ile birlikte Egos Jöle reklamında rol alarak ilk kez kamera karşısına geçmiştir. Bu reklam çalışması onun oyunculuk kariyerindeki ilk adımı olmuştur. İlk dizi deneyimini 2007 yılında yayımlanan “Komiser Nevzat” dizisiyle yaşayan Pekin, Hülya Avşar’ın “A Benim Akılsızım” şarkısının klibinde de rol alarak geniş kitlelere ulaşmıştır.

Pamir Pekin’in oyunculuk kariyeri boyunca birçok dizide önemli roller üstlenmiştir. 2016-2017 yılları arasında yayımlanan “Gülümse Yeter” adlı dizideki performansı ile dikkat çeken Pekin, daha sonra “Hayat Şarkısı” dizisinde de başarılı bir şekilde rol almıştır. Televizyon dizilerinin yanı sıra, “Elveda Rumeli” ve “Muhteşem Yüzyıl” gibi popüler dizilerde de yer almış ve çeşitli sinema filmlerinde önemli karakterlere hayat vermiştir. 2012 yılında Bebek’te yaşanan bir tartışma sırasında beş yerinden bıçaklanan Pekin, bu zorlu süreci atlatmış ve kariyerine devam etmiştir.

Pekin, oyunculuk kariyerine tiyatro ile başlamış olmasına rağmen, televizyon ve sinema alanında tanınmış bir isim haline gelmiştir. Mavi gözleri ve kahverengi saçlarıyla dikkat çeken oyuncu, 1.83 metre boyunda ve 72 kilogram ağırlığındadır. İkizler burcu olan Pekin, oyunculuk yetenekleri ve karizması ile geniş bir hayran kitlesi kazanmıştır.

Eğitimini Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamlayan Pamir Pekin, aynı zamanda iyi bir eğitim altyapısına sahiptir. Şu anda Büşra Pekin ile evli olan oyuncu, özel hayatında da mutlu bir yaşam sürmektedir. Oyunculuk kariyerindeki başarıları ve kişisel yaşamındaki duruşu ile Pamir Pekin, Türk televizyon ve sinema dünyasında önemli bir yer edinmiştir.

 

Adı Soyadı Pamir Pekin
Tam Adı Pamir Pekin
Doğum Yeri/Nereli İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi/Yılı 31 Mayıs 1979
Yaşı/Kaç Yaşında 45 yaşında
Boyu/Boyu Kaç 1.83 metre
Kilosu/Kaç Kilo 72 kilogram
Göz Rengi Mavi
Saç Rengi Kahverengi
Güneş Burcu İkizler
Eşi Büşra Pekin
Eğitim MÜ İktisat Fakültesi
Ayakkabı Numarası 42
Mesleği Oyuncu

Adı Soyadı

Pamir Pekin

Tam Adı

Pamir Pekin

Doğum Yeri/Nereli

İstanbul / Türkiye

Doğum Tarihi/Yılı

31 Mayıs 1979

Yaşı/Kaç Yaşında

45 yaşında

Boyu/Boyu Kaç

1.83 metre

Kilosu/Kaç Kilo

72 kilogram

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Kahverengi

Güneş Burcu

İkizler

Eşi

Büşra Pekin

Eğitim

MÜ İktisat Fakültesi

Ayakkabı Numarası

42

Mesleği

Oyuncu


 

Yorum yapın

infopaylasim.com Kedi isimleri/