Neslihan Yargıcı Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Neslihan Yargıcı, Türkiye’de moda ve iş dünyasında tanınmış bir isimdir. Özellikle kendi markası olan “Yargıcı” ile kadın giyim sektöründe büyük bir başarıya imza atmıştır.

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Neslihan Yargıcı, Türk moda dünyasının önde gelen isimlerinden biridir. 12 Aralık 1952’de İstanbul’da Cuma günü doğan Yargıcı, modaya olan tutkusuyla genç yaşta kendini göstermiştir. İlkokul yıllarından itibaren müzik ve sanatla iç içe bir çocukluk geçirmiş, ilerleyen yıllarda ise Fransızca eğitimi alarak Paris’e gidip moda eğitimini tamamlamıştır. ESMOD moda okulunda aldığı eğitimle kariyerine yön veren Yargıcı, 1983 yılında Paris’te düzenlediği ilk defileyle dikkatleri üzerine çekmiştir. Moda dünyasında özgün tarzı ve yenilikçi tasarımlarıyla tanınan Neslihan Yargıcı, Türkiye’nin yanı sıra uluslararası platformlarda da başarıyla adını duyurmuştur.

Profesyonel hayatında birçok önemli projeye imza atan Yargıcı, Türkiye’de ve dünyada birçok defileye katılmış ve kendi markası altında başarılı koleksiyonlar sunmuştur. Ayrıca, sinema ve tiyatro dünyasında da etkili bir şekilde yer almış, birçok ünlü ismin kostüm tasarımlarını yapmıştır. Ayrıca, modaya olan katkıları ve stilist çalışmalarıyla önemli sanatçıların imajlarını şekillendirmiştir.

Neslihan Yargıcı, 1998-2012 yılları arasında AR-SE Moda Okulu’nun ortağı olarak genç yeteneklere eğitim vermiş ve moda dünyasına yeni yetenekler kazandırmıştır. Ayrıca, televizyonda moda programlarıyla da tanınan Yargıcı, uzun yıllar boyunca moda dünyasının gelişimine katkı sağlamıştır. Bugün hala aktif olarak moda dünyasında yer alan ve Türkiye’de popüler bir gündüz kuşağı programında jüri üyesi olarak yer alan Neslihan Yargıcı, kariyerindeki başarılarına devam etmektedir. Neslihan Yargıcı’nın fiziksel özellikleri ise şu şekildedir: 1.70 metre boyunda, 60 kilogram ağırlığında, siyah gözlü ve siyah saçlıdır. Güneş burcu Yay’dır.

Adı Soyadı Neslihan Yargıcı
Tam Adı Neslihan Yargıcı
Doğum Yeri/Nereli İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi/Yılı 12 Aralık 1952
Yaşı/Kaç Yaşında 71 yaşında
Boyu/Boyu Kaç 1.70 metre
Kilosu/Kaç Kilo 60 kilogram
Göz Rengi Siyah
Saç Rengi Siyah
Güneş Burcu Yay
Eşi/Sevgilisi Bilinmiyor
Eğitim ESMOD
Özel Saint Benoit Fransız Lisesi
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı
Ayakkabı Numarası  37
Mesleği İş kadını – Moda Tasarımcısı

Tam Adı

Neslihan Yargıcı

Doğum Yeri/Nereli

İstanbul, Türkiye

Doğum Tarihi/Yılı

12 Aralık 1952

Yaşı/Kaç Yaşında

71 yaşında

Boyu/Boyu Kaç

1.70 metre

Kilosu/Kaç Kilo

60 kilogram

Göz Rengi

Siyah

Saç Rengi

Siyah

Güneş Burcu

Yay

Eğitim

  • ESMOD
  • Özel Saint Benoit Fransız Lisesi
  • İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı

Ayakkabı Numarası

37

Mesleği

İş kadını – Moda Tasarımcısı

 

Yorum yapın

infopaylasim.com Kedi isimleri/