Merve Sevi Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Merve Sevi, 24 Temmuz 1987’de Cuma günü İstanbul’da doğdu. Türk oyuncu ve televizyon dizilerindeki başarılı rolleriyle tanınır. Nişantaşı Nuri Akın Lisesi’nden mezun olduktan sonra eğitimine Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümünde devam etti. Oyunculuk kariyerine genç yaşlarda adım atan Sevi, televizyon dünyasına hızlı bir giriş yaptı.

En bilinen rolü, “Yalancı Yarim” dizisinde canlandırdığı “Neriman” karakteridir. Bu rolüyle büyük bir çıkış yakalayan Sevi, oyunculuk yeteneğiyle dikkat çekti ve seyirci tarafından sevilerek izlendi. Başarılı performansı, onu Türkiye’nin önde gelen genç oyuncularından biri haline getirdi.

Özel hayatıyla ilgili detaylar genellikle kamuya yansımamıştır; Sevi, medyadan uzak durarak kişisel yaşamını koruma altına almıştır. Ancak bilinenler arasında hayvan sever olduğu ve sosyal sorumluluk projelerine aktif olarak katıldığı bilinmektedir.

Merve Sevi’nin oyunculuk kariyeri, sadece “Yalancı Yarim” dizisiyle sınırlı değildir. Birçok televizyon projesinde yer almış ve farklı karakterleri başarıyla canlandırmıştır. Yetenekleri ve kararlılığıyla Türk televizyonunda kendine sağlam bir yer edinen Sevi, sektördeki varlığını sürdürmektedir.

Şu anda 37 yaşında olan Merve Sevi, Aslan burcudur. Oyunculuğunun yanı sıra, eğitimine de önem vermiş ve tiyatro alanında akademik bir kariyer yapma yolunda ilerlemiştir. Türkiye’nin yetenekli ve başarılı genç oyuncularından biri olarak bilinen Merve Sevi, gelecekte de kendinden sıkça söz ettireceğe benziyor.

 

Adı Soyadı Merve Sevi
Tam Adı Merve Sevi
Doğum Yeri/Nereli İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi/Yılı 24 Temmuz 1987
Yaşı/Kaç Yaşında 37 yaşında
Boyu/Boyu Kaç 1.65 m
Kilosu/Kaç Kilo 54 kg
Göz Rengi Kahverengi
Saç Rengi Kahverengi
Güneş Burcu Aslan
Eşi Çalkan Algün (e. 2017–2018)
Mesleği Oyuncu

Tam Adı

Merve Sevi

Doğum Yeri/Nereli

İstanbul, Türkiye

Doğum Tarihi/Yılı

24 Temmuz 1987

Yaşı/Kaç Yaşında

37 yaşında

Boyu/Boyu Kaç

1.65 m

Kilosu/Kaç Kilo

54 kg

Göz Rengi

Kahverengi

Saç Rengi

Kahverengi

Güneş Burcu

Aslan

Eşi

Çalkan Algün (e. 2017–2018)

Mesleği

Oyuncu

Yorum yapın

infopaylasim.com Kedi isimleri/