Lady Gaga Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Lady Gaga, global pop sahnesinde sıra dışı stilini, özgün sesini ve unutulmaz hitlerini ile tanınan, bir döneme damga vuran sanatçı. Gaga’nın “Bad Romance”, “Poker Face”, “Shallow” gibi parçaları müzik listelerini zirveye taşımıştır.


Kısaca Hayatı (Biyografi)

Lady Gaga, 28 Mart 1986 tarihinde ABD’nin New York şehrinde dünyaya gelmiştir. Oyuncu, şarkı ve söz yazarı, aynı zamanda müzisyendir. Katolik bir ailenin kızıdır. Küçük yaşlarda müziğe olan ilgisi sayesinde kendini geliştirmiş başarılı bir sanatçıdır. İlk kez 13 yaşında piyano baladını kaleme aldı. 14 yaşında ise ilk şarkı performansını gerçekleştirdi. Lise yıllarında başarılı ve azimli bir öğrenci oldu. New York’ta iyi bir eğitim aldı. 19 yaşına geldiğinde müzik kariyerine daha çok odaklanmak istediğini fark etti ve CAP21’den ayrıldı.

Asıl kariyerine 2000’li yıllarda başladı. 2008 yılında yaptığı ”The Fame” adlı albümü dönüm noktası olmuştur. Just Dance, Paparazzi, Poker Face, Money Honey, Lovegame, Disco Heaven, Summerboy, Starstruck gibi önemli eserleri bu albümün içersinde yer almaktadır. Böylece ismi medyada ve dünyada daha çok duyuldu. The Sopranos, Gossip Girl, Bir Yıldız Doğuyor, Gucci Ailesi, American Horror Story, Ustura Dönüyor gibi birçok yapımda yer almıştır.

 

Adı Soyadı Lady Gaga
Tam Adı Stefani Joanne Angelina Germanotta
Doğum Tarihi 28 Mart 1986
Yaşı 37 yaşında
Eşi
Güneş Burcu Koç
Doğum Yeri (Nereli) New York, ABD
Göz Rengi Yeşil
Doğal Saç Rengi Platin Sarı
Kilosu 53 kg
Boyu 1.55 metre

 

Tam Adı

Stefani Joanne Angelina Germanotta

Doğum Tarihi

28 Mart 1986

Doğum Yeri (Nereli)

New York, ABD

Yaşı

37 yaşında

Güneş Burcu

Koç

Göz Rengi

Yeşil

Doğal Saç Rengi

Platin Sarı

Kilosu

53 kg

Boyu

1.55 metre

Mesleği

Müzisyen – Şarkıcı – Söz Yazarı – Oyuncu


Müziğe Başlangıcı

Gaga, müziğe olan ilgisini genç yaşlarda fark etti ve 14 yaşında ilk şarkı performansını sergiledi. New York Üniversitesi’nde müzik eğitimi aldıktan sonra profesyonel kariyerine atıldı.

Dünya Çapında Üne Kavuşması

Lady Gaga, 2008’de “The Fame” adlı albümüyle dünya çapında bir üne kavuştu. “Poker Face” ve “Just Dance” gibi hitleri bu albümde yer alıyordu.

Oyunculuk Kariyeri

Gaga, oyunculuk kariyerinde de başarılı adımlar attı. 2018 yapımı “A Star Is Born” filmiyle büyük beğeni topladı ve “Shallow” şarkısıyla Oscar ödülü kazandı.

Soru Cevap Bölümü

 1. Lady Gaga’nın gerçek adı nedir?
  Gaga’nın gerçek adı Stefani Joanne Angelina Germanotta’dır.
 2. Gaga’nın ilk albümünün adı nedir?
  İlk albümünün adı “The Fame”dir.
 3. Lady Gaga hangi üniversiteden eğitim aldı?
  Tisch School of the Arts, New York Üniversitesi’nden eğitim almıştır.
 4. Gaga hangi filmde rol almış ve Oscar ödülü kazanmıştır?
  “A Star Is Born” filmiyle büyük beğeni toplamış ve “Shallow” şarkısıyla Oscar ödülü kazanmıştır.

Sonuç ?:

Lady Gaga, hem müzikte hem de sinemada gösterdiği başarılarla modern pop kültürünün en önemli isimlerinden biri haline gelmiştir. Özgün tarzı, sıra dışı sahne şovları ve güçlü sesiyle, Gaga, dünya genelinde milyonlarca hayran kazanmıştır. Müziğin yanı sıra aktivizmi ve sosyal sorumluluk projeleriyle de adından sıkça söz ettiren sanatçı, her platformda iz bırakmayı başarmıştır.

Yorum yapın

infopaylasim.com Kedi isimleri/