Filiz Ahmet Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Karizmatik oyunculuğu, etkileyici performansları ve eşsiz güzelliğiyle tanınan Filiz Ahmet, Türkiye ve Balkanlar’da saygın bir isimdir. Filiz Ahmet’in etkileyici kariyeri, güzellik ve yetenek arasında mükemmel bir denge kurmuş bir sanatçının öyküsüdür. Peki, Filiz Ahmet kimdir, nerelidir ve nasıl bir kariyere sahip? İşte detaylar…

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Filiz Ahmet, 1981 yılında Skopje’de dünyaya geldi. Türk ve Arnavut kökenlerine sahip olan Ahmet, oyunculukla ilgilenmeye çok küçük yaşlarda başladı. Ailesiyle birlikte Türkiye’ye yerleştikten sonra oyunculuk eğitimine İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda devam etti. Mezuniyetinin ardından çeşitli tiyatro projelerinde yer aldı ve kamera karşısına geçti. Türkiye’de birçok televizyon dizisi ve filmde başrol oynadı. Rol aldığı projelerde gösterdiği üstün performansla hem eleştirmenlerin hem de izleyicinin takdirini kazandı.

 

Adı Soyadı Filiz Ahmet
Tam Adı Filiz Ahmet
Doğum Yeri/Nereli Skopje, Kuzey Makedonya
Doğum Tarihi/Yılı 15 Nisan 1981
Yaşı/Kaç Yaşında 43 yaşında
Boyu/Boyu Kaç 1.70 m
Kilosu/Kaç Kilo 60 kg
Göz Rengi Yeşil
Saç Rengi Siyah
Güneş Burcu Koç
Eşi
Eğitim İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı
Mesleği Oyuncu

Tam Adı

Filiz Ahmet

Doğum Yeri/Nereli

Skopje, Kuzey Makedonya

Doğum Tarihi/Yılı

15 Nisan 1981

Yaşı/Kaç Yaşında

43 yaşında

Boyu/Boyu Kaç

1.70 m

Kilosu/Kaç Kilo

60 kg

Göz Rengi

Yeşil

Saç Rengi

Siyah

Güneş Burcu

Koç

Eşi

Eğitim

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı

Mesleği

Oyuncu


Özel Hayatı ve İlginç Bilgiler

Özel hayatını basından uzak tutmayı tercih eden Filiz Ahmet, kariyerine odaklanmış bir oyuncudur. Seyahat etmeyi ve yeni kültürlerle tanışmayı seven Ahmet, özellikle doğa ile iç içe geçirdiği zamanlardan büyük keyif alır. Ayrıca sanatla iç içe bir hayat sürmeyi tercih eden Filiz, resim yapmayı ve kitap okumayı da çok sever. Oyunculuk dışında sosyal sorumluluk projelerine de zaman ayıran Ahmet, hayvan hakları konusunda aktif olarak çalışmalar yapmaktadır.

Türk televizyon ve sinema dünyasının yanı sıra Balkanlar’da da büyük bir hayran kitlesine sahip olan Filiz Ahmet, kariyerini sürdürürken aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleriyle de dikkat çekmeye devam ediyor. Oyunculukla ilgili tutkusu ve başarısı, onu sektörde öne çıkaran en önemli özelliklerindendir.

Yorum yapın

infopaylasim.com Kedi isimleri/