Farah Zeynep Abdullah Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Bu yazıda, Türk sinema ve dizi sektöründe önemli başarılara imza atan Farah Zeynep Abdullah’ın hayatı, kariyeri ve başarıları hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız. Abdullah’ın boyu, kilosu, doğum yeri ve diğer özellikleriyle ilgili bilgiler de dahil olmak üzere, onunla ilgili en çok merak edilen soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz.


Kısaca Hayatı (Biyografi)

Farah Zeynep Abdullah, 17 Ağustos 1989 tarihinde İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde Perşembe günü doğdu. Bir abisi ve bir erkek kardeşi olan Abdullah, ailesinin kökenlerini şöyle belirtmiştir: İlk ismi olan Farah, ailesinin hayran olduğu İran Şahı Muhammed Rıza Pehlevi’nin son eşi Prenses Farah Diba’dan gelmektedir.

Farah, lisenin bir kısmını İstanbul Saint Michel Fransız Lisesi’nde okudu. Daha sonra babasının işi gereği İngiltere’ye taşındı ve lise öğrenimini burada tamamladı. Üniversiteye başlamaya hazırlanırken, “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” adlı dizi için teklif aldı. İngiltere’deki okuluna dönmesine üç gün kala, deneme çekimlerinde başarılı bulundu ve “Aylin” rolüne seçildi. Bu dizide dört çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olan Aylin’i canlandırdı.

Diziden ayrıldıktan sonra, Yılmaz Erdoğan’ın filmi “Kelebeğin Rüyası”nda oynadı ve Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat ile başrolleri paylaştı. 2014 senesinde Star TV’de yayınlanan “Kurt Seyit ve Şura” adlı dizide başrol oynadı. Aynı yıl “Bi Küçük Eylül Meselesi” filminde Engin Akyürek ile başrolü paylaştı. Çağan Irmak’ın yönettiği “Unutursam Fısılda” filminde Hümeyra’nın da oynadığı “Hatice (Ayperi)” karakterinin gençliğini canlandırdı.

2016 yılında Yılmaz Erdoğan‘ın yazıp yönettiği “Ekşi Elmalar” filminde oynadı. Ayrıca, “Barbie Prenses ve Rockstar” animasyon filminde “Prenses Azra”yı seslendirdi. 2018 yılında gösterime giren “Arif v 216” filminde Ajda Pekkan’ı canlandırdı. Yine aynı yıl Ekin Koç ile başrolü paylaştığı “Bizim İçin Şampiyon” filminde Begüm Atman’ı canlandırdı.

2020-2021 yılları arasında TRT 1’de yayınlanan “Masumlar Apartmanı” dizisinde İnci karakterini canlandırdı. 4 Mart 2022 tarihinde vizyona giren “Bergen” filminde arabesk-fantezi şarkıcısı Bergen (Belgin Sarılmışer)’i canlandırdı. Film, 10 gün içinde 2.600.000 izlenmeye ulaşarak büyük bir başarı elde etti ve toplamda 5.421.816 izlenmeyle Türk sinema tarihinin en çok izlenen 8. filmi oldu.

Farah Zeynep Abdullah, 1.68 m boyunda ve 52 kg ağırlığındadır. Gözleri yeşil, saçları koyu kahverengidir. Aslan burcu olan Abdullah, eğitimini Kent Üniversitesi’nde Fransızca-Drama bölümünde tamamlamıştır. Abdullah, kadın-erkek eşitliği ile ilgili bir kampanya olan HeForShe reklamında oynamış ve Amnesty Türkiye’nin gönüllü destekçisi olmuştur. Annesi Esra Kazançoğlu ve babası Osman Abdullah’tır. Oyunculuk kariyerinin yanı sıra müzikle de ilgilenmektedir ve birçok şarkıya imza atmıştır.


 

Adı Soyadı Farah Zeynep Abdullah
Tam Adı Farah Zeynep Abdullah
Doğum Tarihi 17 Ağustos 1989
Yaşı (2024) 35 yaşında
Sevgilisi/Eşi
Güneş Burcu Aslan
Doğum Yeri (Nereli) İstanbul, Türkiye
Göz Rengi Yeşil
Doğal Saç Rengi Koyu kahverengi
Kilosu 52 kg
Boyu 1.68 m
Mesleği Oyuncu – Şarkıcı

 

Tam Adı

Farah Zeynep Abdullah

Doğum Tarihi

17 Ağustos 1989

Yaşı

35 yaşında

Güneş Burcu

Aslan

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul, Türkiye

Göz Rengi

Yeşil

Doğal Saç Rengi

Koyu kahverengi

Kilosu

52 kg

Boyu

1.68 m

Mesleği

Oyuncu – Şarkıcı

Yorum yapın

infopaylasim.com Kedi isimleri/