Ecem Özkaya Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

Ecem Özkaya, Türk televizyonunun parlak yıldızlarından biridir. Genç yaşına rağmen birçok projede yer alan Özkaya, doğal oyunculuğu ve kariyerindeki seçimleriyle dikkat çeker. Sayısız projede yer alarak yeteneğini izleyicilerle buluşturan Ecem Özkaya, başarılı kariyeriyle ön plana çıkar.

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Ecem Nur Özkaya, 25 Haziran 1988 tarihinde Cumartesi günü İstanbul’da doğmuştur. Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon Bölümü’nden mezun olmuştur. Kırgız kökenli bir baba ve Çerkes kökenli bir anne tarafından dünyaya gelmiştir.

Oyunculuk kariyerine 2007 yılında “Kartallar Yüksek Uçar” dizisiyle başlamış ve “Havalimanı/İyi Uçuşlar” (2008), “Cümbür Cemaat Aile” (2010), “İffet” gibi projelerde yer almıştır. Ancak en bilinen rolleri arasında 2012-2015 yılları arasında TRT 1 ve FOX’ta yayımlanan “Zengin Kız Fakir Oğlan” dizisindeki Biricik ve 2016-2017 yılları arasında Kanal D’de yayımlanan “Hayat Şarkısı” dizisinde canlandırdığı Melek karakterleri öne çıkmaktadır.

Özel hayatıyla ilgili genellikle gizliliği tercih eden Özkaya, 2010-2019 yılları arasında Mustafa Üstündağ ile evli kalmış ve bu evlilikten Ahmet Kaan Üstündağ adında bir oğlu bulunmaktadır. Sosyal sorumluluk projelerinde de aktif olarak yer almakta ve Türk televizyonunda hem dram hem de komedi türünde başarılı performanslar sergilemektedir. Ecem Özkaya’nın fiziksel özellikleri ise şu şekildedir: 1,73 m boyunda, 60 kilogram ağırlığında, kahverengi gözlü ve siyah saçlıdır. Güneş burcu Yengeç’tir.

 

Adı Soyadı Ecem Özkaya
Tam Adı Ecem Nur Özkaya
Doğum Yeri (Nereli) İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi/Yılı 25 Haziran 1988
Yaşı 36 yaşında
Boyu 1.73 m
Kilosu 60 kg
Göz Rengi Kahverengi
Saç Rengi Siyah
Güneş Burcu Yengeç
Eşi/Sevgilisi Mustafa Üstündağ (e. 2010–2019)
Eğitim Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi
Çocukları Ahmet Kaan Üstündağ
Mesleği Oyuncu

Adı Soyadı

Ecem Nur Özkaya

Tam Adı

Ecem Nur Özkaya

Doğum Yeri (Nereli)

İstanbul, Türkiye

Doğum Tarihi/Yılı

25 Haziran 1988

Yaşı

36 yaşında

Boyu

1.73 m

Kilosu

60 kg

Göz Rengi

Kahverengi

Saç Rengi

Siyah

Güneş Burcu

Yengeç

Eşi/Sevgilisi

Mustafa Üstündağ (e. 2010–2019)

Eğitim

Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi

Çocukları

Ahmet Kaan Üstündağ

Mesleği

Oyuncu


 

Yorum yapın

infopaylasim.com Kedi isimleri/