Balçiçek İlter Boyu, Kilosu, Yaşı, Kazancı, Sevgilisi, Biyografisi

alçiçek İlter, 1,70 metre boyunda olan ve Türkiye’nin önde gelen televizyon sunucu ve gazetecilerinden biridir. Gazetecilik mesleğinde uzun yıllar deneyime sahip olan İlter, aynı zamanda başarılı bir TV sunucusu olarak da tanınır. Özellikle röportajları ve derinlemesine araştırmalarıyla bilinir.

? Özellik Bilgi
Tam Adı ? Balçiçek İlter
Doğum Yeri ?️ İstanbul, Türkiye
Doğum Tarihi ? 18 Temmuz 1974
Yaşı ? 49 yaşında (2023 itibariyle)
Boyu ? 1.70 metre
Meslek ? Televizyon Sunucusu, Gazeteci
Medeni Durumu ❤️ Evli
Serveti ? Bilinmiyor
Ayakkabı Numarası ? Bilinmiyor
Burç ♋ Yengeç

Biyografi ?

Balçiçek İlter 1973 yılının Haziran ayında Lale ve Kerem İlter çiftinin ilk çocuğu olarak Bursa’da dünyaya geldi. Çocukluk yıllarında yaklaşık yedi yıl bale eğitimi alarak kendini bu alanda geliştirdi. Fransız lisesinde öğrenim gördükten sonra bir yıllığına Fransa’ya gitti. Daha sonra tekrar Türkiye’ye gelerek Ankara’da Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ni bitirdi. İyi derecede Fransızca bildiği için kariyerine bir kadın dergisinde çevirmen olarak başladı.

90’lı yılların sonuna doğru Aktüel dergisine geçiş yaptı ve kısa sürede haber müdürlüğüne kadar yükseldi. 2000 yılındaysa İstanbul’a giderek bir süre Sabah gazetesinde koordinatör olarak çalıştı. Yazdığı yazılar büyük tepki toplayınca Sabah’dan ayrılmak zorunda kaldı ve Habertürk ekibine katıldı. Uzun süredir Habertürk kanalında ”Karşıt Görüş” programının sunuculuğunu yapan Balçiçek İlter, bir dönem ünlü iş adamı Ali Palmir ile evlilik yaşadı.

Soru Cevap ?️

Balçiçek İlter hangi yılda doğmuştur?
Balçiçek İlter, 18 Temmuz 1974 tarihinde doğmuştur.

İlter’in mesleği nedir?
Balçiçek İlter, televizyon sunucusu ve gazetecidir.

Balçiçek İlter’in burcu nedir?
Balçiçek İlter, Yengeç burcundadır.

Balçiçek hangi üniversiteden mezun olmuştur?
Balçiçek İlter, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur.

İlter hangi televizyon kanallarında çalışmıştır?
Balçiçek İlter, CNN Türk, Kanal D ve Show TV gibi televizyon kanallarında çalışmıştır.


Televizyon ekranlarında sunuculuk ve gazetecilik mesleğindeki başarısıyla tanınan Balçiçek İlter, Türkiye’nin en önemli medya figürlerinden biridir. Sosyal sorumluluk projelerine olan katkısı ve derinlemesine röportajlarıyla da takdir toplar.

Yorum yapın

Kedi isimleri