Alexandra Stan – Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi Kimdir ?

Tam Adı

Alexandra Ioanna Stan

Doğum Tarihi

10 Haziran 1989

2018 Yılına Göre Yaşı

29 Yaşında

Güneş Burcu

İkizler

Alexandra Stan

Doğum Yeri (Nereli)

Köstence / Romanya

Kısaca Hayatı (Biyografi)

Doğduğu şehir olan Köstence’de hala üniversite eğitime devam eden Alexandra Stan, müzikle çok küçük yaşlarda tanıştı. Çocukluk hayali büyüdüğünce iyi bir şarkıcı olmaktı. İlk olarak festivalde söylediği şarkılarla ufak bir hayran kitlesi edindi. 2009 yılında ”Lollipop” isimli şarkısı tanınmasında önemli bir rol oynadı. 2011 yılında ”Saxobeats” adlı ilk stüdyo albümünü piyasaya çıkardı.

2011 yılında Mtv Avrupa Müzik Ödülleri’nde En İyi Roman Şarkıcı ödülünün sahibi oldu. Aynı zamanda ülkesinde de birçok ödül kazandı. Sadece Avrupa’da değil Güney Amerika ülkelerinde de şarkılarıyla müzik listelerinin zirvelerinde yer alan Alexandra Stan, hızla gelen şöhretin ardından yine 2011’de Get Back isimli teklisini çıkarttı. Son stüdyo albümünü 2014 tarihinde ”Unlocked” adıyla piyasaya süren Stan, bu albümle de büyük ses getirdi.

Mesleği

Dansçı, Şarkıcı, Model

Kilosu

56

Boyu

1.68 m veya 168 cm

Göz Rengi

Kahverengi

Doğal Saç Rengi

Sarı

Sevgilisi

  • Marcel Prodan (2013) – Erkek arkadaşı ve aynı zamanda menajeri olan Marcel tarafından para davası yüzünden fena şekilde darp edildi. Uzun süredir bu olaylar gündemden düşmezken, ikili yollarını ayırdı.

Bilinmesi Gerekenler

  1. Şarkıcı olmasaydı kendi söylemiyle ekonomist olacaktı.
  2. ”Saxobeat” en sevdiği ve söylemekten en çok zevk aldığı şarkısı.
  3. 2011’de MTV tarafından En İyi Avrupalı Şarkıcı ödülüne aday gösterildi. Ancak ödülü kazanamadı.

 

Yorum yapın