Saçları Hızlı Uzatan Kürler

Saç Sağlığı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saçlarımız normalde ayda 0.5 cm ile 2 cm arasında uzamaktadır. Saçlara bakım yaparak ve sağlıklı beslenerek uzamasını hızlandırabilir ve daha güzel gözükmesini sağlayabiliriz.

Evde doğal kürler yaparak bunu yapmak çok kolay. Yaptığımız kürlerin yanında şekerden ve paketli gıdalardan uzak durursak sonuç çok güzel olur. Ayrıca saç sağlığı için bol su içmeli ve kafeinli içeceklerden de uzak durmak gerekir. Peki, saçların hızlı uzaması için evde ne tür kürler uygulayabiliriz?

Saçları Hızlı Uzatan Kürler

Saçların hızlı uzamasını sağlayan ve daha güzel gözükmesini sağlayan bitkilerden faydalanırsak kimyasallardan uzak durmuş oluruz. Bu sayede saç derimiz zarar görmez ve alacağımız sonuçlar daha etkili olur. Gelelim evde uygulayabileceğiz doğal kürlerin ne olduğunu öğrenmeye.

Sac Uzatan Kurler
Saç Uzatan Kürler
  1. Papatya: Papatya saçları hızlı uzatma yöntemlerinin en başında gelir. Saç derisindeki enfeksiyona da fayda sağlayan papatya, saç dökülmesini durdurur ve hızlı uzamasını sağlar. Her duş sonrası saçınıza uygulayacağınız papatya çayı saç derinizin arınmasını ve hava almasını sağlar. Böylelikle de dökülme durur, saçlarınız hızlı bir şekilde uzar. Papatyanın bir de yağı bulunuyor. Çayını kullanmak istemeyenler yağ formunu deneyebilirler. Duş öncesi papatya yağından bir miktar saçınıza masaj yaparak yedirin ve daha sonra durulayın.
  2. Biberiye: Biberiye yemeklerde de çok tercih edilen bir bitki olmasının yanı sıra saç sağlığı içinde çok etkilidir. Bir miktar biberiyeyi suda kaynatıp daha sonra soğumaya bırakın. İstenilen sıcaklığa ulaştığında süzüp saç derinize masaj yaparak uygulayın. 15 dakika kadar bekledikten sonra durulayın. Hassas ciltler biberiye kürü kullanırken dikkatli olmalılar
  3. Sinameki Otu: Sinameki otu saç derisini arındırır ve nefes almasını sağlar. Bu sayede saçlar daha iyi uzar ve dökülmeler azalır. Ancak sinameki otu saç rengini açabileceği için kullanırken dikkat edin. Sinameki otunu bir miktar suyla kaynatıp soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra saçlarınıza masaj yaparak uygulayın ve 30 dakika saçınızda bekletin. Daha sonra durulayın.
  4. Entele Otu: Adını pek duymadığımız entele otu saç uzatmada çok etkili bir bitkidir. İçeriğinde barındırdığı B vitamini sayesinde saçlar hızlı uzar ve çok daha sağlıklı görünürler. 10 gram kadar entele otunu bir bardak suyun içerisinde kaynatıp demlenmeye bırakın. Yeterli sıcaklığa ulaştığında ise süzüp saçlarınıza masaj yaparak uygulayıp 15 dakika sonra durulayın.