Kumral Saç Rengi ve Boya Numaraları – 2024

Kumral saç rengi, koyu küllü kumral saç renkleri, orta kumral saç renkleri ve açık kumral saç renkleri ana tonlarında olup , soğuk tonlardan sıcak tonlara, birçok farklı kumral renk renkleri seçeneği mevcuttur. Kişinin zevkline ve cilt tonuna göre kumral renginin farklı tonlarında saçlarımızı boyayabiliriz.

kumral sac tonlari
kumral saç tonları

Kumral Saç Rengi Nasıl Boyanır ?

koyu kumral sac
kumral renk

Saçlarınızı kumral renklere boyamak için; saçımızın renk tonunun kumral tonlarda veya daha açık tonlarda olması gerekiyor. Örnek vermek gerekirse ; siyah saçı kumrala boyamak için saçlarımızın tonunu boyamak istediğimiz tonlara kadar açmamız gerekiyor. Daha sonra sayfamızda belirlediğiniz ve boyamak istediğiniz kumral renk saç boyası ve oksidan karışımı ile kumral renk elde edebilirsiniz.

Koyu Kumral Saç Rengi ve Boya Numaraları

koyu kumral
koyu kumral

Koyu kumral saç renkleri, kumral tonunun koyu ana tonu ve yansıma renklerinden oluşmaktadır. Koyu kumral saç renklerinde, doğal, soğuk ve sıcak olarak farklı boya tonlamaları mevcuttur.

Koyu kumral saç renkleri elde etmek isteyen kişiler için, koyu kumral sac renkleri numaraları ve nasıl bir görünüm elde edeceklerini aşağıda paylaşıyoruz;

Koyu Kumral Saç Renkleri Kataloğu

koyu kumral renk
koyu kumral renk

Koyu Kumral Sanç Renklerinin yansıma tonlarını, boya kataloğlarında nasıl göründüğüne dair sizlere koyu kumral saç renkleri için bir şablon oluşturduk.

Koyu Kumral 6.0 koyu kumral
Koyu Küllü Kumral 6.1 koyu küllü kumral
Koyu Yoğun Küllü Kumral 6.11 koyu kumral yoğun küllü
Koyu Kumral Dore 6.3 koyu kumral dore
Koyu Kumral Bakır 6.4 koyu kumral bakır
Koyu Kumral Dore Bakır 6.34 koyu kumral dore bakır
Koyu Kumral Bakır Dore 6.43 koyu kumral bakır dore

koyu kumral sac rengi

Koyu Kumral Saç Rengi 6.0

Koyu kumral saç rekleri tonu olarak boya kataloğumuzdaki rengimiz 6.0 dır. 6.0 rengi halk dilinde doğal koyu kumral olarakda geçer. Beyaz kapatma özelliği vardır. Herhangi bir yansıma tonu olmadan, saçlarını koyu kumrala boyamak isteyenler bu boya numarasını uygulayabilirler.

Koyu Küllü Kumral Saç Rengi 6.1

Koyu küllü kumral saç renkleri, saçlarında soğuk ve çok açık renk sevmeyenler için tercih edilen renkler arasındadır. Saçlardaki kızıl yansıma görüntüsünü kaybetmek isteyenler bu tonu kullanabilir.

Koyu Yoğun Küllü Kumral Saç Rengi 6.11

Koyu yoğun kumral saç renkleri, 6.1 küllü kumral renginin daha da yoğun küllü tonudur. 6.1 tonunun küllü yansımasını az bulanlar 6.11 tonunu tercih edebilir.

Koyu Kumral Dore Saç Rengi 6.3

Koyu kumral dore saç rengi, dore renginin yansımasıyla beraber, koyu kumral sıcak renkler için 6.3 boya numarasını saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Koyu Kumral Bakır Saç Rengi 6.4

Koyu kumral bakır saç rengi, saçlarında koyu ve bakır yansımalar isteyen kişilerin tercih edebileceği bir tondur. Koyu kumral rengine bakır yansıma elde etmeniz için boyanızın içerisine 6.4 saç boyası rengini eklemeniz yeterlidir.

Koyu Kumral Dore Bakır Saç Rengi 6.34

Koyu kumral dore bakır saç rengi, sıcaklığın daha ön planda olduğu ve sıcaklıkla beraber bakır yansımanın olduğu bir renktir. Saçlarınızda sıcaklık daha yoğun, sıcaklıkla beraber hafif bakır yansıması istiyorsanız 6.34 saç boyasını kullanabilirsiniz.

Koyu Kumral Bakır Dore Saç Rengi 6.43

Koyu kumral bakır dore saç rengi, bakır yansımanın daha ön planda olduğu tondur. Bakır tonları sevenler için tercih edilebilir tonlar arasındadır.

Kumral ( Orta Kumral ) Saç Rengi ve Boya Numaraları

orta kumral
orta kumral

Kumral saç renkleri, en çok tercih edilen kumral renkler arasında olup, ismi doğal kumral ve orta kumral olarakta geçmektedir. Kumral renklerin alt yansımalarında sıcak ve soğuk tonlamalar mevcuttur.

Kumral saç renklerinin yansıma sac renklerini, kumral boya numaralarını ve kumral renk örneklerini alt kısımda paylaşıyoruz;

Orta Kumral Saç Renkleri Kataloğu

orta kumral boya
orta kumral boya

Orta Kumral Saç Renklerinin katalogda nasıl göründüğü ve yansımalarının neler olduğuna dair sizlere birer ipucu olması için aşağıda tablo halinde tüm orta kumral sac renkleri numaralarını ve katalog resimlerini sizler için paylaştık.

Kumral 7.0 orta kumral
Küllü Kumral 7.1 orta kumral küllü
Yoğun Küllü Kumral 7.11 yoğın küllü kumral
Kumral Dore 7.3 orta kumral dore
Kumral Bakır Saç Rengi 7.4 kumral bakır
Kumral Dore Bakır 7.34 kumral dore bakır
Kumral Bakır Dore 7.43 kıumral bakır dore

orta kumral sac rengi

Kumral Saç Rengi 7.0

Kumral renklerin en çok kullanılan ve tercih edilen tonu olan 7.0, orta kumral renklerin ana tonu olup, tek başına beyaz kapatma özelliğine sahiptir. Çok koyu kumral veya çok açık renk kumral istemeyen kişiler bu tonu tercih edebilir.

Küllü Kumral Saç Rengi 7.1

Saçlarında soğukluk ve doğallık tercih eden kişilerin tercih ettiği tonlar arasında olan kullu kumral 7.1, oldukça doğal ve küllü saç renkleri arasındadır.

kumral saç rengi hakkında tüm bilgiler için tıklayınız.

Yoğun Küllü Kumral Saç Rengi 7.11

Yoğun küllü orta kumral saç tonu olan 7.11 saç rengi, 7.1 saç boyası renginin daha yoğun küllü içeriğine sahip olan tonudur. Saçlarına yoğun küllü kumral renk isteyen kadınlar, bu rengi tercih edebilirler.

Kumral Dore Saç Rengi 7.3

Kumral dore saç rengi, saçlarına kumral tonların yanı sıra, sıcak yansıma sevenler 7.3 kumral dore saç boyası rengini saçlarına uygulayabilirler.

Kumral Bakır Saç Rengi 7.4

Bakır tonları sevenler için, kumral renklerin bakır yansıma rengi olan 7.4 tonları, saçlarını kumral bakır rengi boyamak isteyenlerin tercihi olabilir.

Kumral Dore Bakır Saç Rengi 7.34

Kumral Dore Bakır 7.34 sac boyasi renginde, yoğun yansıma rengi dore, ikinci ve daha az yansımanın bulunduğu renk ise bakır rengidir.

Kumral Bakır Dore Saç Rengi 7.43

Kumral Bakır Dore 7.43 renginde, bakır yansımanın daha ön planda olup, ikinci ve hafif yansımasının bulunduğu ton ise doredir.

Açık Kumral Saç Rengi ve Boya Numaraları

acik kumral
acik kumral

Açık Kumral Saç Rengi, saçlarında daha açık tonda renk sevenlerin tercih ettiği bir renk olup, saç uçlarına yaptıracağınız gölge, ışıltı, balyaj ve ombre işlemleri yaptırmak için oldukça uygun altyapıya sahip tonlar arasındadır. Açık Kumral Renkler 8 ve 8 numaranın alt yansıma tonları olarak, kişinin tercihine göre birçok farklı tonda açık kumral saç rengi elde edilebilir.

Açık Kumral Saç Renkleri Kataloğu

acik kumral renk
açık kumral renk

Açık Kumral Saç Renkleri ana tonu ve yansıma tonları ile kendi içerisinde birçok farklı yansıma renkleri mevcuttur. Açık kumral saç renkleri nelerdir? sorunuza cevap olarak, hangi numaranın nasıl bir sonuç elde ettiğine dair sizlere bir tablo oluşturduk;

Açık Kumral 8.0 açık kumral
Açık Küllü Kumral 8.1 açık küllü kumral
Açık Yoğun Küllü Kumral 8.11 açık yoğun küllü kumral
Açık Kumral Dore 8.3 açık kumral dore
Açık Kumral Bakır 8.4 açık kumral bakır
Açık Kumral Dore Bakır 8.34 açık kumral dore bakır
Açık Kumral Bakır Dore 8.43 açık kumral bakır dore

açık kumral saç renkleri

Açık Kumral Saç Rengi 8.0

Açık Kumral Saç Rengi, kumral tonların en açık tonudur. Boya kataloğunda renk numarası 8 tonları olup, yansıma renklere göre farklı tonları mevcuttur.

Saçlarınızı acik kumral sari renge getirmek için ; saçlarınız daha koyu bir tonda ise açıcı ile renginin açılıp, daha sonra açık kumral tonlara boyayabilirsiniz.

Açık kumral 8.0 ana tonu, beyaz kapatma özelliğine sahiptir. Çok yoğun beyazlarınız var ve boyanızda hafif beyaz yansıma kalıyorsa eğer; bir alt ton olan 7.0 dan 10 gram kadar boyanızın içine destek alarak yansımaları yok edebilirsiniz.

Saçlarında beyaz olan kadınların sıkça tercih ettiği bir ton olan açık kumral, saç renginiz açık tonlarda olduğu için diplerden çıkan beyazlarınızı kamufle etmek için uygun tondur.

Açık Küllü Kumral Saç Rengi 8.1

Açık Küllü Kumral Saç Rengi, saçlarında açık ton ve soğuk yansıma isteyenlerin tercih ettiği ve oldukça fazla tercih edilen bir tondur. 8.1 tonunu ana tona destek veya direk olarak uygulayabilirsiniz.

Açık Yoğun Küllü Kumral Saç Rengi 8.11

Açık Yoğun Küllü Kumral, 8.1 yani açık küllü kumral renginin kül yansımasının daha yoğun halidir. Saçlarında kül yansımasının daha da yoğun olmasını isteyenler bu saç tonunu tercih edebilirler.

Açık Kumral Dore Saç Rengi 8.3

Açık Kumral Dore, saçlarımızın ana tonunun koyu olmadan daha sıcak bir yansıma elde etmemiz için tercih edeceğimiz renkler arasındadır.

Açık Kumral Bakır Saç Rengi 8.4

Açık Kumral Bakır Saç rengi, bakır tonlarının en açık renkleri arasındadır. Ana tonumuz açık, yansıma rengimiz bakırdır. Bakır tonlarını sevenler için tercih edilebilir.

Açık Kumral Dore Bakır Saç Rengi 8.34

Açık Kumral Dore Bakır, saçlarında sıcak tonlar tercih eden kadınların tercih edebileceği bir renk olup, dore yansımanın ön planda, bakır yansımanın 2. planda olan rengidir.

Açık Kumral Bakır Dore Saç Rengi 8.43

Açık Kumral Bakır Dore Saç Rengi, bakır yansımanın ön planda, dore yansımanın 2. planda olduğu saç boyası tonudur. Saçlarında açık tonları ve bakırla beraber sıcak yansımaları sevenler bu tonu tercih edebilir.

Kumral Saçı Nasıl Sarı Yaparım?

Kumral saç rengini sarı tonlara getirmek için saç rengi açıcılar yardımı ile saçlarınızın rengini sarı tonlara getirebilirsiniz.

Kumral Saçı Nasıl Açarım?

Kumral renkte olan saçlarınızı saç açıcı oreal kullanarak renginizi daha da açabilirsiniz. Ancak bu işlemi uzman kuaförlere yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Yorum yapın