Kalıcı Oje Nasıl Yapılır? Kalıcı Oje Ne Kadar Kalır? 2024

Yoğun ve yorucu yaşam temposu, kadınların bakım konusunda ciddi sıkıntılar yaşamasına neden olabilir. Makyaj yapmak ya da oje sürmek gibi çeşitli bakım işlemleri kadınların en çok zamanını alan uygulamalar arasındadır. Bu sebeple çoğu kadın kalıcı oje nasıl yapılır sorusunu araştırmakta.

Tırnaktaki bir ojeyi silmek ve yerine yeni bir oje sürebilmek için saatler harcamak gerekebilir. Böyle durumlarda da kadınlar kısıtlı olan zaman dilimlerinde bu bakımı ciddi anlamda aksatabilirler. Ancak her geçen gün kozmetik sektöründe gelişmelerin yaşanması ile birlikte kadınlar kendi bakım uygulamalarına daha az zaman ayırıp daha iyi görünmenin fırsatlarını en iyi şekilde yakalayabiliyor.

Kadınların bakım işlemleri konusunda en çok avantajlı oldukları konular ise kalıcı kozmetik ürünleridir. Kalıcı makyaj ya da kalıcı oje gibi birçok farklı uygulama sayesinde güne çok daha kısa sürede hazırlanma imkanı bulabilirler. Özellikle tırnaklara uygulanan kalıcı oje sayesinde sürekli olarak tırnakta bulunan ojeyi yenilemek zorunda kalmazsınız.

Bununla birlikte sürekli olarak bakımlı ve güzel görünen bir tırnak yapısına sahip olabilirsiniz. Fakat kalıcı oje kadınların kendi başlarına uygulaması oldukça zor olan ve profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Kalıcı oje nasıl yapılır sorusu da bakıma önem veren her kadın için merak edilen konular arasındadır.

Kalıcı Oje Nedir?

Kalıcı oje nedir sorusuna yanıt vermek gerekir ise uzun süre tırnaktan çıkmayan ve kolay deforme olmayan ojelerdir. Standart ojeler sürüldükten bir süre sonra tırnaktaki güzel duruşunu kaybetmeye başlar. Çizilir, soyulur ya da rengi solarak kötü bir görünüm ortaya çıkarır. Ancak kalıcı ojeler uzun bir süre tırnaktaki varlığını devam ettirir. Güzel görünmekle kalmaz aynı zamanda tırnaktaki tüm kusurların kapatılmasında da son derece etkilidir.

Son yıllarda birçok kadın tarafından tercih edilen kalıcı ojeler son derece işlevseldir. Aynı zamanda avantajı en fazla olan kozmetik ürünler arasında yer almaktadır. Bu ojeler sürüldükten sonra UV ışınlarına maruz kaldıklarında etkilerini yitirmek yerine daha da kalıcı hale gelirler. Bu da kullanım sürelerinin sürekli olarak uzamasına olanak tanır. Günümüzde hemen her kadın için en iyi kozmetik uygulamaları arasında önemli bir yere sahip olmayı başarmıştır.

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?

Kalıcı oje nasıl yapılır sorusu hemen her kadın için önemli olsa da bu ojenin yapımında her zaman profesyonellerden destek almak gereklidir. Profesyonel olan kişiler hem en iyi markaları tercih eder hem de uygulama sırasında herhangi bir sorun çıkmasına izin vermezler. Kalıcı ojenin yapılabilmesi için ilk olarak tırnakların törpülenmesi gerekir. Manikür işlemi kalıcı ojenin en önemli aşamalarından biridir. Ojenin sürüm esnasında etle temas etmemesi oldukça önemli olan bir detaydır. Sonrasında ise tırnakların iç kısımlarının temizlenmesi gerçekleştirilir.

Tırnak temizleme sırasında oldukça özel solüsyonlar kullanılmaktadır. Aksi halde tırnak üzerine sürülen oje tutmaz. Bu işlemler sonrasında en alt tabaka olan kısma işlem uygulanmaya başlanır. Elin 10 saniye kadar UV ışığında bekletilmesi bu süreçte son derece önemlidir. Daha sonra da ojenin sürülme aşamasına geçilir. Oje sürülürken çok titiz olunması gerekir. Sürülen her kat için de mutlaka ellerin UV ışığında 60 saniye bekletilmesi gerekir. Bu işlemler rengin seçimine göre 2 ya da 3 defa uygulanması gerekir.

En son olarak ise cila ve bitirme işlemleri yapılır. Son aşamada tırnak üzerine cila sürülür. Böylece hem oje daha parlak görünür hem de daha kalıcı hale gelir. Bu işlemden sonra da eller UV ışığında 60 saniye bekler. Sonra da tırnaklar özel solüsyon ile silinir ve işlem sona erdirilir. Bu işlemler aynı şekilde ayaklara da uygulanmak durumundadır. En iyi marka ojeler tercih edildiğinde ojenin ömrü de daha uzun olacaktır.

Evde Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?

Kalıcı oje yaptırmak isteyen çoğu kişi bu işlemi evde kendi yapmak isteyebiliyor. Evde kalıcı oje yapmak isteyen kişiler sıklıkla evde kalıcı oje nasıl yapılır konusunu araştırmakta. Peki evde kalıcı oje yapılır mı? Elbette siz de evinizde tek başınıza veya bir yardımcı eşliğinde kalıcı oje yapabilirsiniz.

Evde kalıcı oje yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle dikkat etmesi gereken husus kalıcı ojenin kendisine zarar verebilecek bir işlem olduğunu unutmaması gerektiği ve bilindik tercih edilen markaları kullanmasının önemli olduğudur.

Evde kalıcı oje yapmak isteyen kişilerin UV Işığı, tırnak temizleme solüsyonu ve tırnak parlatma cilasına ihtiyacı vardır. Bunlar temin edildikten sonra önceki kısımda anlatıldığı gibi siz de evde kalıcı oje yapabilirsiniz.

Kalıcı Oje Nasıl Sürülür?

Kalıcı oje yapmak isteyen kişiler kalıcı ojenin nasıl sürüleceği hakkında detaylı bilgi sahibi olmalıdırlar. Kalıcı oje oje nasıl sürülür sorusunu soran kişilerin bilmesi gereken en önemli durum hijyenin bu uygulamadaki önemidir. Tırnakta oluşabilecek kötü görüntülerin önüne geçmek için oje sürerken titiz olunması gereklidir. Belirttiğimiz gibi sürülen her kat için de mutlaka ellerin UV ışığında 60 saniye bekletilmesi gerekir.

Gerekli malzemeleri ve kozmetik ürünleri tedarik ettikten sonra kalıcı oje nasıl yapılır başlığında belirttiğimiz adımları uygulayarak siz de başarılı bir şekilde kalıcı oje sürebilirsiniz.

Uzun Kalmayan Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?

Kalıcı oje yapmak istiyorsunuz fakat çok uzun süre tırnağınızda kalmasını istemiyorsanız kalıcılığı azaltılmış oje yapabilirsiniz. Bunun için oje sürme aşamasında tırnaklarınıza daha az kat oje sürebilirsiniz. Rengin seçimine göre uygulanacak olan 2-3 kat ojenin uygulama sayısına bağlı olarak tırnağınızda kalıcılık süresi de uzar. Bunun için özellikle açık renklerde oje seçmeniz veya az kat oje uygulamanız durumunda kalıcı ojeniz tırnağınızda uzun süre kalmaz ve bu kalıcı ojeyi çıkarmak istediğinizde farklı metotlara başvurmak zorunda kalmazsınız.

Kalıcı Ojenin Avantajları Nelerdir?

Kalıcı ojenin avantajları oldukça fazladır. Bu ojelerin tercih edilmesi her geçen gün daha da artış gösteriyor. En önemli avantajları arasında ise şunları saymak mümkün olabilir:

  • Kalıcı ojeler uzun süre tırnaklarda kalır.
  • Sürekli olarak oje yenilemek durumunda kalmazsınız.
  • Cilde zararı olmayan bir uygulamadır.
  • Tırnaklarınızı besleyecek şekilde bakım uygulaması da yapılır.
  • Kalıcı oje tercih etmek sizlere zamandan tasarruf edebilme imkanı sunar.

Her kadın için önemli bir bakım uygulaması olan ojeler tırnakta kalıcılığı az olduğunda çok ciddi bir şekilde zaman isteyebiliyor. Böyle durumlarda kalıcı oje yaptırmak çok daha yüksek bir avantaj sağlıyor. Kalıcı ojeler evde de uygulanabilen kozmetik ürünler olsa da profesyoneller tarafından yapılan işlemlerde kalıcılık çok daha yüksektir.

Kalıcı Oje Ne Kadar Kalır?

Dikkat çekici bir kalıcı makyaj olan bu kalıcı ojelerin dayanıklılık süresi ise standart ojelere göre çok daha uzundur. Kalıcı oje ne kadar kalır sorusunu soranlar için, standart ojelerin genellikle 3 ya da 4 hafta gibi bir süre dayandığını söylenebilir. Suya maruz kaldıklarında ya da sürtünme gibi durumlar olduğunda aynı gün de bozulabilirler. Ancak kalıcı ojelerin kalıcılık süresi çok daha uzundur. Bu ojelerin uygulanması sırasında tırnakların manikür ihtiyacı da giderilmektedir.

Kalıcı ojelerde kesinlikle tırnaklara zarar vermeyen ürünler tercih edilir. Aynı zamanda ürünlerin hava ve su geçirmesi de önemli özellikleri arasında yer alır. tırnaklarınızın zarar görmemesi ve sararmaması için dikkat çeken özellikleri arasında yer alır. Kalıcı oje uygulamasını uzmanlar yaptığında çok daha güvenilir sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu uygulama ile hayal ettiğiniz el ve ayak tırnaklarına kolayca kavuşabilirsiniz.

Dünyanın En iyi Dans Eden Ülkesi Sıralaması

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır? Kalıcı Oje Ne Kadar Kalır? isimli konumuza kendi düşüncelerinizi yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz. Kalıcı Oje Nasıl Yapılır konumuzu okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Yorum yapın