En İlginç Fobilere Sahip 8 Ünlü

Küçükken yaşanan travma etkisi yaratan bir olay yada sonradan edinen acı tecrübeler neticesinde insanda garip fobiler ortaya çıkabiliyor. Bu anlamda böcek ve yükseklik korkusu en bilinen ve en yaygın fobiler arasında yer alıyor. Listemizdeki bazı ünlülerin fobileri ise sıradan ve bir hayli ilginç. İşte Baykuş fobisinden aynaya kadar ünlülerin en ilginç fobileri!

8. Sergen Yalçın – Asansör

Bir döneme futboluyla damgasını vuran ve şimdilerde spor yorumculuğu yapan Sergen Yalçın, asansöre binmekten ve yüksek bir yerde durmaktan çok korkuyor.

sergen-yalcin-fobi

7. Madonna – Yıldırım

Yıllara meydan okuyan şarkıcı Madonna, küçüklüğünden beri hep şimşek sesinden korkuyordu. Büyüyünce de yıldırım fobisi başladı ve bu yüzden yağmur yağdığında yıldırım düşmemesi için genellikle ağaçların altına saklanıyor.

madonna-fobisi

6. Eminem – Baykuş

Özellikle 2000’lerin başına damgasını vuran rapçi Marshall Mathers yada bilinen adıyla Eminem, baykuş görmemek için ağaçlara bakmıyor.

eminem-baykus

5. Arnold Schwarzenegger – İğne

Terminatör serisiyle yediden yetmişe herkesin sevgisini kazanan ve dünya çapında tanınmayı başaran Arnold, kendisine hiçte yakışmayacak bir iğne fobisine sahip.

Arnold-Schwarzenegger-igne-korkusu

4. Pamela Anderson – Ayna

Kanada’nın en ünlü isimlerinden biri olan Pamela Anderson, çoğu kadının aksine aynalara bakmaktan korkuyor. Bunun yanı sıra dergilerde kendine bakmaktan ve filmlerde kendini görmekten nefret ediyor.

pamela-anderson-aynalar

3. Cameron Diaz – Kapı Kolu

Cameron Diaz ilkokul yıllarından beri kapıların koluna dokunamadığını ve genellikle başkalarına açtırdığını söylüyor. Kendi evindeyse kapıları tamamen otomatik olduğu için sorun yaşamıyor.

cameron-diaz-kapi

2. Nicole Kidman – Kelebek

Yılandan bile korkmadığını belirten Kidman, tuhaf bir şekilde kelebeklerden ileri derecede korktuğunu ve kelebek görmeye tahammül edemediğini söylüyor.

nicole-kidman-kelebek

1. Adele – Martı

Adele’nin martı korkusu küçük yaşta bir martının elinden aldığı dondurma ile başlamış. Ünlü şarkıcı bu olayın kendisi üzerinde küçük yaşta büyük travma yarattığını ve halada martılardan korktuğunu belirtiyor.

adele-marti

Yorum yapın