Yıldız Tilbe Boyu, Kilosu, Sevgilisi, Yaşı, Biyografisi

Bu yazıda, Türk müzik dünyasının en özgün ve sevilen sanatçılarından Yıldız Tilbe’nin hayatı, kariyeri ve başarıları hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız. Tilbe’nin boyu, kilosu, doğum yeri ve diğer özellikleriyle ilgili bilgiler de dahil olmak üzere, onunla ilgili en çok merak edilen soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz.


Kısaca Hayatı (Biyografi)

Yıldız Tilbe, İzmir’in Konak ilçesinde Kürt ve Zaza kökenli bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya geldi. Eğitimini yarıda bırakıp genç yaşta şarkı söylemeye başladı. 18 yaşından önce evlendi ve bir kız çocuğu sahibi oldu. İzmir’deki gece kulüplerinde sahne alarak kariyerine başladı. Güngör Karahan ile evlenen Yıldız Tilbe, bu evlilikten “Sezen Burçin” adında bir kız çocuğu dünyaya getirmiştir. Evliliği beş yıl sürdükten sonra ayrılan Tilbe, İzmir’deki çeşitli gece kulüplerinde şarkıcılık yapmaya başlamıştır. Sahneye ilk olarak 1990 yılında Cengiz Özşeker’in sahibi olduğu bir kulüpte çıkmıştır.

1991’de Sezen Aksu’nun dikkatini çekerek İstanbul’a geldi ve Aksu’nun vokalisti oldu. İlk albümü “Delikanlım” 1994’te yayımlandı ve büyük başarı kazandı. Yıllar içinde birçok albüm çıkardı ve Türkiye’nin en tanınmış sanatçılarından biri haline geldi.

2004’te rahim kanseri teşhisi kondu ve tedavi sürecinde hastalığını atlattı. Yıldız Tilbe, güçlü sesi ve özgün tarzıyla müzik kariyerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Adı Soyadı Yıldız Tilbe
Tam Adı Yıldız Tilbe
Doğum Yeri Konak / İzmir
Doğum Tarihi 16 Temmuz 1966
Yaşı 57 yaşında
Boyu 1.59 cm
Kilosu 53 kg
Göz Rengi Kahverengi
Saç Rengi Siyah
Burcu Yengeç
Eşi Güngör Karahan (e. 1984–1989)
Çocukları Sezen Burçin Karahan
Mesleği Şarkıcı

 

Tam Adı

Yıldız Tilbe

Doğum Tarihi

16 Temmuz 1966

Doğum Yeri (Nereli)

Konak / İzmir

Yaşı

57 yaşında

Boyu

1.59 cm

Kilosu

53 kg

Göz Rengi

Kahverengi

Saç Rengi

Siyah

Burcu

Yengeç

Eşi

Güngör Karahan (e. 1984–1989)

Mesleği

Şarkıcı ve Şarkı Yazarı


Kariyer Başlangıcı ve Başarıları

Yıldız Tilbe, 1990’ların başında müzik dünyasına adım atmıştır. İlk albümü “Delikanlım” ile büyük bir çıkış yakalamıştır. Tilbe, duygusal şarkıları, özgün yorumu ve besteciliğiyle adından sıkça söz ettirmiştir.

Öne Çıkan Albümleri

Sanatçı, “Vuracak”, “Aşk İnsanı Değiştirir”, “Aşkın İmzası” gibi birçok hit parçaya imza atmıştır. “Dillere Düşeceğiz Seninle” ve “Yürü Anca Gidersin” gibi şarkıları Türk müzik tarihinde unutulmazlar arasındadır.

Kişisel Yaşamı

Yıldız Tilbe’nin özel hayatı ve aşk hayatı da basının sıkça gündeminde olmuştur. Ancak sanatçı, özel yaşamını genellikle gizli tutmayı tercih etmiştir.

Soru Cevap Bölümü

  1. Yıldız Tilbe’nin ilk albümünün adı nedir?
    “Delikanlım”.
  2. Tilbe hangi şarkıyla büyük bir çıkış yapmıştır?
    “Delikanlım” ile büyük bir çıkış yakalamıştır.
  3. Sanatçının en bilinen şarkısı hangisidir?
    “Dillere Düşeceğiz Seninle”.

Yorum yapın

petinya.net